piątek, 13 maja 2011

Super Star Barbie® 1988

Czas na prezentacje jednej z moich ulubienic - Barbie Super Star 1988.
Barbie kupiłem na początku tego roku i jest to jedna z tych lalek, której nie mogłem się doczekać. Zamówienie "zza wielkiej wody" trochę trwało, ale w końcu trafiła do mnie i mogę się cieszyć z jej posiadania. Mam ją już od lutego, ale nadal potrafię podejść do witryny i "wlepiać w nią gały" jak by dopiero przybyła :) Barbie Super Star jest według mnie jedną z najbardziej popularnych i kasowych lalek późnych lat osiemdziesiątych. Zachwyt budzą do dziś, jej 3-funkcyjna suknia i typowo gwiazdorski rysunek oka. Lalka posiada wszystkie cechy, które kojarzą się z Barbie z tamtych lat, czyli ciałko TNT (1966) ręce zgięte w łokciach w 90 stopni i headmold Super Star (1976).   

numer katalogowy 1604
data przybycia: 12 luty 2011
Moja Barbie Super Star -  NRFB

Zdjęcia promo z tyłu pudełka - Ken, Barbie i moda fashion

Barbie Super Star, zwę ją "okładkową", bo jej wizerunek królował prawie w każdym katalogu, z tamtego okresu. Dla mnie lalka zasługuje na przydomek swojego headmoldu czyli Barbie "Super Star", bo jej stylizacja nawiązuje do wielkiej gali wręczania statuetki dla największej gwiazdy. I słusznie!

Fotka z katalogu Ken wręcza Barbie statuetkę - mój katalog
Fotki okładek - mój katalog, net.

Lalka jak na prawdziwą gwiazdę przystało, dostała osobistą garderobę i kilka kompletów toalet na zmianę. Dodatki te sprawiają, że robi wokół siebie wielką "zadymę". Świat szaleje na punkcie Barbie Super Star!

Garderoba, fashions - mój katalog

Barbie i Ken Super Star, zostali wydani także w wersji Afro Amerykanów. Dziwi mnie to, że firma obdarowała Barbie i Kena AA, moldami Christie (headmold 1987) i Stevena (headmold 1987). Takie sytuacje trochę dezorientują dzisiejszych kolekcjonerów.
Moje zdanie na ten temat jest takie:
Matel powinien dać albo inne moldy dla AA albo, po prostu nazwać ich Christie i Steven Super Star. Pewnie cała ta sprawa ma jakieś głębsze podłoże rasistowskie, ale nie chce mi się tego badać.

Barbie i Ken NRFB - foto tet

Pomysł - jak już wcześniej pisałem Mattel lat 80-90, była firmą z pomysłami. Stąd też suknia, którą Barbie mogła "nosić" na trzy sposoby, a bardziej kreatywni znaleźli by pewnie i więcej sposobów. Nie "wyciągnę" lalki z pudła, by to Wam zaprezentować, ale posłużę się fotosami, które się na nim znajdują.

Barbie Super Star 1988

Barbie Super Star 1988

Włosy lalki to piękne, wielkie loki, perfekcyjnie ułożone w pudełku. To jest właśnie to, co ja lubię w lalkach NRFB z lat 80. Misternie ułożone włosy, które tak pięknie mogą wyglądać tylko w pudełku! Przymocowane są specjalnymi taśmami, które podtrzymują ich ogrom na miejscu.

Barbie Super Star 1988

Barbie Super Star 1988

Barbie Super Star 1988

Gwiezdne detale - tych lalka ma dosłownie mnóstwo, ale zacznijmy od najważniejszego i cechującego tą Basie. Gwiazda w oku, to jasny refleks na tęczówce oka, właśnie w kształcie gwiazdeczki. Rysunek oka jest bardzo misterny i subtelny. Zgrabne podwinięte rzęsy, kontrastują z delikatnym perłowo-różowym cieniem.

Barbie Super Star 1988

Barbie Super Star 1988

Barbie Super Star 1988

Barbie Super Star 1988

Biżuteria - lalki jest godna miana gwiazdy. Ogromne kolczyki w kształcie nerkowca z wieloma mieniącymi się za srebrno gwiazdkami, tworzą komplet w pierścionkiem.

Barbie Super Star 1988

Barbie Super Star 1988

Barbie Super Star 1988

Barbie Super Star 1988

Na tej gwiezdnej sukni kończę dzisiejszy wpis o najpiękniejszej "Super Star" z historii Mattela. Jest to jedna z pereł z mojej kolekcji, która nigdy (będąc u mnie) nie straci swojego szyku będąc zamknięta w swoim pudełku, a jednocześnie cieszy mnie fakt, że dotykałem ją tylko ja :)

W następnym tygodniu zapraszam na kolejne dwie (pudełkowe) gwiazdy z mojej wishlisty :)

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety