niedziela, 1 maja 2011

Toy Story 3 Barbie® i Ken® 2009

Witajcie w pierwszym majowym poście :)
Dziś opiszę Barbie i Kena, wzorowanych na postaciach z bajki Toy Story 3. Kultowego filmu animowanego, gdzie te dwie sławne zabawki odegrały dosyć znaczące role. Lalki kupiłem w styczniu, ale dopiero teraz doczekały się opisu, a do zakupu zachęciła mnie naprawdę niska cena i fakt, że są dość fajnym eksponatem jak na "nowe" Mattel-ki, które kto wie, może z czasem nabiorą większej wartości kolekcjonerskiej :)
Numer seryjny R4242

Ken i Barbie - Toy Story 3

Kadr z filmu Toy Story 3 - foto z netu
Ken i Barbie - Toy Story 3

Ken i Barbie - zdjęcie promo z tyłu pudła
Niestety, lalki nie są typowymi reprodukcjami faktycznych lalek, które zagrały w filmie. Barbie, nie ma ciałka TNT, a BB, facemold (1998) z nowoczesnym makijażem, co sprawia, że Barbie robi wrażenie teraźniejszej play line. Żeby było prościej zauważyć różnice przedstawię pierwowzory, na których tworzono animowane postacie. Barbie, to  Great Shape z 1983 roku, czyli Barbie gimnastyczka. Ken, to Animal Lovin z 1988 miłośnik zwierząt na Safari. Szkoda, że firma się nie postarała i nie zrobiła tej parki jako reprodukcji lalek z lat 80. My kolekcjonerzy mielibyśmy większą frajdę.
Barbie i Ken NRFB - foto z netu
Cała seria lalek Great Shape - foto z netu  
Ken Animal Lovin - foto z mojego katalogu

Jak to się mówi " Jak się nie ma co się kocha, to się kocha co się ma". Zakupiłem tych dwoje w okazyjnej cenie i od stycznia u mnie mieszkają. Oczywiście są "zaboxowani" i na pewno nie wyjmę ich z pudła!

Wygląd lalek Toy Story 3.
Barbie - jak już pisałem wyżej, headmold Girls Generation (1998), ciałko Belly Button. Włosy są na "amen" utwardzone lakierm, zwłaszcza grzywka, czego nie rozumiem, przecież to sportowa Baśka! Na nogach na charakterystyczne pasiaste "skarpety" co się chyba najbardziej udało powtórzyć :) Buciki, to typowe szpilki znane z lat 90. Ciuszek różni się od pierwowzoru nie tylko materiałem, ale też krojem i kolorem. Ogólny zarys jest podobny, ale nie da się ukryć, to zupełnie inny strój.

Ken - facemold Kena jest specjalnie dla tej serii wyprodukowany i nigdy wcześniej takiego nie widziałem. Ma fajne buty, owszem całe z gumy, ale ślicznie odlane, zwłaszcza sznurowadła. Jego ubranie jest, a nie tylko wygląda na dwuczęściowe i chyba fajniej wykonane od Barbiowego. Koszulka jest uszyta z łudząco podobnego materiału do pierwowzoru, spodenki zaś są dłuższe i ciemniejsze.

Parka ogólnie prezentuje się wdzięcznie i pozytywnie, więc polecam mniej wybrednym kolekcjonerom. Pomyślcie sobie, że za 30 lat oni będą Vintage! :)

Barbie i Ken Toy Story 2009

Barbie i Ken Toy Story 2009
Barbie i Ken Toy Story 2009

Barbie i Ken Toy Story 2009

Barbie i Ken Toy Story 2009

Barbie i Ken Toy Story 2009

Barbie i Ken Toy Story 2009

Barbie i Ken Toy Story 2009

Barbie i Ken Toy Story 2009

Barbie i Ken Toy Story 2009

Barbie można kupić także bez Kena, jak również w trzech innych "odsłonach". Każda z nich nawiązywała do jednego z głównych bohaterów bajki.  Barbie Woody, Aliens i Buzz, to swojego rodzaju Fashions Barbie z Toy Story, tyle że z lalką.

Barbie Buzz NRFB - fotka z netu 
Trzy odsłony Barbie - fotko z tyłu pudełka

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety