czwartek, 30 sierpnia 2012

Pop Icon™ Barbie® Super Star 2010

Zatęskniłem!
Od jakiegoś czasu do mojej kolekcji przybywały różne lalki oparte na różnych headmoldach. Ze zdumieniem dotarło do mnie, że ostatnia nowa Super Star, która trafiła do mojej witryny, to Totally Hair Brunette (KLIK) i było to w lutym! Sierpień miał być miesiącem w którym (z uwagi na urlop) odpoczywam od zakupów lalek, lecz gdy na aukcji zobaczyłem ją, nie mogłem się powstrzymać. 
Tak oto mój zbiór zasiliła piękna POP ICON - Super Star Barbie 2010.

Dossier
imię -
Barbie
data przybycia do mnie -
13 sierpnia 2012
przybyła z -
Allegro
rok produkcji -
2010
headmold -
Super Star 1976
ciało -
MM 2003
ręce -
PTS - zgięte w 90 stopni
seria -
Pop Icon
numer katalogowy -
R4543
produkcja - MADE IN INDONESIA
oczy -
niebieskie
usta -
rózowe
włosy -
blond

Barbie przybyła do mnie NRFB i taką pozostanie. Wszystkie zdjęcia robione są przez przezroczystą szybkę pudełka, które jest bardzo charakterystyczne. Całość wykonana z przezroczystego plastiku (jak to ostatnio bywa przy lalkach kolekcjonerskich), natomiast tylna tekturka przedstawia motyw, który bardzo kojarzy się z lalkami z lat 70. Burza narysowanych blond loków. 
Barbie Pop Icon 2010 

Tył pudła przedstawia (bardzo mi się podoba ten rysunek) postać Barbie, oraz jej opis. Tekst opowiada o tym, że dana Barbie jest brylantem, jedyną w swoim rodzaju ikoną mody, zawsze na topie, w każdym miejscu i czasie. Wzorowana na Super Star 1977, która już zawsze pozostanie ulubienicą. Pop Icon, to klasyk, przedstawiony w nowoczesnej formie nowej ery.
Barbie Pop Icon 2010

Zanim zacznę prezentację, zatrzymam się na chwilę przy pięknym headmoldzie Super Star (1976), który już zawsze będzie budził we mnie nostalgię i piękne wspomnienia z dawnych lat (zwłaszcza roczniki 77-92). Cieszy mnie myśl, że pamiętam czasy w których obecność w domach takiej Barbie było czymś w rodzaju przywileju, bo niegdyś w Polsce taka lalka była oznaką luksusu.
Barbie Pop Icon 2010

Prezentację czas zacząć:
Rozpocznę od takich detali jak klasyczny napis Super Star napisany czcionką, która towarzyszyła Barbie w latach 70.
Barbie Pop Icon 2010

Pisząc słowa o Super Starze w nowej erze, tłumaczyłem fakt, że Barbie mimo headmoldu 1976, posiada ciało Model Muse 2003. Właśnie w ten sposób firma chciała pokazać, że Barbie może iść z duchem postępującego czasu i wyglądać atrakcyjnie, na każdym ciele. Ubrana jest w sukienkę, która ma nietuzinkowy krój i styl. 
Górna część - czyli obcisły gorset, ma bardzo ciekawy krój, zwłaszcza część przy biuście. Takie rozwiązanie (sterczących piersi), kojarzy mi się z wczesnymi stylizacjami Madonny. Niżej gorset stopniowo rozjaśnia się, by za częścią bioder być już w kolorze żółtym. Obcisłą część sukienki zdobią biało-różowe gwiazdy.
Barbie Pop Icon 2010

Dalej to prawdziwa bomba! Rozkloszowany spód, przedstawia roześmianą twarz Barbie Super Star, taką samą można było oglądać w dawnych katalogach. Cześć w której widoczne są włosy obszyta jest żółtym tiulem, co w finale tworzy efekt trójwymiarowej fryzury. To wszystko nadaje tej sukni bardzo spektakularny wizerunek. Nie mogło też zabraknąć klasyki gatunku, czyli legendarnego napisu Barbie, towarzyszył ikonie od 1977 do 1991 roku. Potem napis pochylono, zmieniając przy tym kształt litery B. Nie mówię tu o napisie widniejącym na współczesnych lalkach Barbie, gdyż ten został przywrócony z lat 60 - galimatias. :)
Barbie Pop Icon 2010

Projektant lalki zadbał, by motyw gwiazdy z którą ta Barbie jest nierozłącznie kojarzona (nie tylko z nazwy), towarzyszył jej także w tym wydaniu. Obie boczne ściany, a także "podłoga" pudełka ozdobiona jest tym elementem.
Barbie Pop Icon 2010

Fryzura Barbie, wzorowana jest na pierwszym egzemplarzu Super Star 1977. Gęste, blond włosy z przedziałkiem na boku, charakterystycznie podwinięte. Na moje oko są wykonane z saranu, posiadają specyficzny blask, który towarzyszy temu gatunkowi włosów.
Barbie Pop Icon 2010

Barbie Pop Icon 2010

Kolczyki - są wykonane z dwóch rzędów gwiazd, jedne puste w środku, drugie pełne. Mocowane są na haczyku w cielistej części kolczyka. Ozdoby można w łatwy sposób zdjąć.
Barbie Pop Icon 2010

Rysunek oka, to czysta replika tego, który posiada pierwowzór. Delikatne, drobne oczy w stonowanym niebieskim kolorze, ozdobione trzema rzęsami i niebieskim cieniem. Natomiast usta nawiązują do współczesnych Barbie, są o wiele bardziej wydatne (zwłaszcza dolna warga). 
Barbie Pop Icon 2010

Barbie Pop Icon 2010

Barbie Pop Icon 2010

Tak się składa, że prawie rok temu, (na pierwszą rocznicę mojego bloga) zafundowałem sobie reprodukcję Super Star 1977 (KLIK), więc mogłem bez ograniczeń wpatrywać się w różnice między paniami.
Barbie Pop Icon 2010

Przyznam, że jestem wielkim fanem pierwszej Barbie, jednak wolę te drobniejsze i delikatniejsze usta. Jej zbliżenie dodałem, by każdy bez problemu mógł sobie porównać detale, takie jak identyczne oczy, czy różne brwi i usta. Jednakże, nie jest to konkurs na ładniejszą lalkę, bo one obie kreują inną dekadę na tych samych rysach. 
Barbie Super Star 1977

Jednakże w POP ICON, się "zakochałem" i ciągle myślę, czy nie kupić drugiego egzemplarza, bo z chęcią dołączyłbym jej osobę do mojej ekipy "Gotowych". Posiada ciało Model Muse, więc jest to z pewnością zachęta. Zostawiam ten temat otwarty. :)
Barbie Pop Icon 2010

Bonus:
Moje książkowe prezenty, które dostałem (co prawda) na rocznicę mojego drugiego bloga, jednakże ich tematyka jak najbardziej pasuje do tej części mojej kolekcji.
Ilustrowane albumy J. Michaela Augustyniaka. Obie książki są bogate w zdjęcia całych kolekcji (400 i 160 stron) przedstawiając (przede wszystkim) Barbie Super Star i jej przyjaciółki. Książki są bardzo interesujące, mają jednak wielką wadę, otóż moja wishlist, po zapoznaniu się z ich lekturą powiększyła się o 27 egzemplarzy. Cóż, sam się na to hobby zdecydowałem. :)

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety