czwartek, 22 listopada 2012

Perfume Pretty Barbie® 1987 & Barbie® World of Fashion 1987

Tak się złożyło, że dzisiejszy czwartkowy post wypada w moje urodziny. Nie będę się przyznawał (oficjalnie), ile wiosen mi "stuknęło", bo te cyfry całkowicie nie pasują do mojego stanu ducha. :) Uwielbiam Barbie, co według złośliwych nie wypada facetowi w moim wieku albo w ogóle facetowi, ale cóż "wielka "miłość" nie wybiera, czy jej chcemy nie pytaj nas wcale". Ogólnie jestem człowiekiem, który oddaje się w 100% procentach każdemu hobby i co za tym idzie - albo robię coś na maxa albo wcale. Dlatego, jak akwarium, to tylko duże, jak zbieranie filmów, to tylko oryginalnych, jak zbieranie Barbie - to (w miarę możliwości) to na poziomie światowym - tu przytoczę słowa z mojego rocznicowego posta - (KLIK) "chcę mieć lalkowy pokój". Dla zobrazowania marzenia prezentuję filmik jednej z moich "idolek". Nie koniecznie chodzi tu o typ lalek (choć posiadamy kilka tych samych egzemplarzy) bardziej mi chodzi o samą formę pokoju, witryny ze szklanymi drzwiami... ład i porządek - uwielbiam! 
autor: shoppingtilidrop


Korzystając z okazji chciałbym podziękować Lilavati i Świstakowi za wyróżnienie. Niestety, nie lubię brać udziału w łańcuszkach dlatego na serdecznych podziękowaniach zakończę tą zabawę. 

Dossier
imię - Barbie
data przybycia do mnie - 19 września 2012
rok produkcji - 1987
headmold - Super Star 1976
ciało - TNT 1966
ręce - PTS - zgięte w 90 stopni
seria - Perfume Pretty
produkcja - MADE IN MALAYSIA
oczy - niebieskie
usta - różowe
włosy - platynowy i słomkowy blond

Barbie przybyła do mnie bez pudełka i jest ostatnią Super Star (1976) jaką przyjmuję w tym stanie. Poza planem na pokój lalkowy - wyznaczyłem sobie także nowe kryteria doboru obsady. Bez pudełek będą przybywać do mnie tylko roczniki vintage, czyli 1959-1975. Super Star i pokrewne z roczników 1976 - 1994 będą gościć na moich włościach, tylko w pudłach (oczywiście mogą zdarzyć się wyjątki). Wracając do Barbie, przybyła do mnie niemalże w stanie idealnym - brakuje jej do kompletu, etoli i naszyjnika - poza tym jest kompletna.

Barbie Perfume Pretty 1987 

Zdjęcie Barbie u poprzedniej właścicielki


Barbie NRFB

W skład serii wchodzą jeszcze Whitney, Barbie AA i Ken - tego faceta z chęcią sobie kiedyś kupię, gdyż przypomina mnie - czarnowłose, wytrzeszczone i nie różowe! :D Myślę jeszcze o AA, gdyż nie mam Christie z dwoma kolorami włosów, a do Whitney wzdycham od dawna, bo jej sukienka jest taka błękitna. :D Na to wygląda, że przydałaby się cała seria. :)


Katalogowe fashion - marzy mi się seledynowa sukienka (foto z prawej). 


Ubrana jest w długą, jasno różową, elastyczną sukienkę zakończoną kilkuwarstwową falbaną tiulu. Gorset sukni ozdobiony jest dużą kokardą.

Barbie Perfume Pretty 1987 

Barbie Perfume Pretty 1987 

Sukienka, jak większość pomysłów dawnego Mattela, miała możliwość elastycznego wizerunku. Wystarczyło podciągnąć falbanę do góry i z sukni wieczorowej robiła się koktajlowa.

Barbie Perfume Pretty 1987 

Barbie ma gęste, lśniące włosy w dwóch kolorach blondu - bardzo lubię to rozwiązanie kolorystyczne.

Barbie Perfume Pretty 1987 

Barbie Perfume Pretty 1987 

Barbie Perfume Pretty 1987 

Kolczyki w kształcie kokard - bardzo ciężko spotkać je u lalki trupki, więc bardzo się cieszę, że nadal są w uszach Barbie.

Barbie Perfume Pretty 1987 

Rysunek oka należy do jednego z moich ulubionych (mowa o końcu lat 80), bardzo lubię tą jedną dolną rzęsę, która daje "efekt śmiejących się oczu". Owszem, nie jest to rysunek skromny jak u pierwszych Barbie SS, których uroda jest dla mnie ich kwintesencją, aczkolwiek ten kojarzy mi się z dzieciństwem i dlatego ma wzmocniony urok. Tęczówka utrzymana w kolorze błękitu i wrzosu idealnie komponuje się z dużym, liliowym cieniem. 

Barbie Perfume Pretty 1987 

Barbie Perfume Pretty 1987 

Barbie Pretty i Super Styl - moje ulubienice z dwoma odcieniami blondu i podobnym rysunkiem oka. 

Barbie Perfume Pretty 1987, Super Styl 1988

Pozostając w klimacie Perfume Pretty - będąc niedawno w domu rodzinnym, znalazłem w kartonie z różnościami należącymi w dzieciństwie do mojej siostry, talię kart o tematyce Barbie. Środkowe zdjęcie przedstawia dzisiaj opisywaną Barbie. Bardzo się cieszę z posiadania tych kart, gdyż stanowią fajny gadżet vintage oraz co najważniejsze - wielką pamiątkę sentymentalną.


Specjalnie na prośbę Valhalli zamieszczam fotki katalogu, który był dołączony do pudełka z Barbie Pink Jubilee (1987). Z góry przepraszam za ich jakość, ale nie są to skany, a zdjęcia robione aparatem.

Barbie World of Fashion 1987

Barbie World of Fashion 1987

Barbie World of Fashion 1987

Barbie World of Fashion 1987

Barbie World of Fashion 1987

Barbie World of Fashion 1987

Barbie World of Fashion 1987

Barbie World of Fashion 1987

Barbie World of Fashion 1987

Na koniec (tak się złożyło) urodzinowego posta - spełniam prośbę jednej z moich koleżanek i pokazuję swoją podobiznę bez okularów (:D) oraz małą zapowiedź lalkowych prezentów, które nabyłem z okazji urodzin. Pierwszą z tych lelek opiszę dopiero za trzy tygodnie, gdyż na swoją kolej czekają jeszcze trzy vintage. :)
Pozdrawiam urodzinowo! :) MARKSzukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety