wtorek, 6 listopada 2012

Druga rocznica bloga

Wyjątkowo nie czwartkowy post. :)
Naprawdę nie wiem kiedy ten czas upłynął, ale właśnie dziś mija dwa lata od założenia mojego bloga. Dokładnie 6 listopada 2010 roku napisałem pierwszego posta i powoli zacząłem realizację zebrania kolekcji moich marzeń. Dziś, po tych dwóch latach z czystą satysfakcją stwierdzam, że czuję się kolekcjonerem spełnionym. Posiadam prawie wszystkie ważne (dla mnie) egzemplarze Barbie, które zapamiętałem z dzieciństwa, a także te o których istnieniu dowiedziałem się będąc już osobą "lalkową". Obecnie kieruję swoje zbieractwo na coraz starsze roczniki NRFB oraz vintage. Z racji tego, że moja kolekcja mnie satysfakcjonuje, wyznaczyłem sobie nowy cel, którym jest posiadanie pokoju lalkowego. Jego zalążek, przedstawiam na dzisiejszych rocznicowych zdjęciach - są to trzy witryny i jedna półka wypełnione tym co uwielbiam. Mam zamiar sukcesywnie rozwijać się w tym kierunku, bo szczęśliwy człowiek, to człowiek spełniony! :)

Podziękowania:
Chciałbym serdecznie podziękować osobom, które mocno zaznaczyły swoją obecność w moim lalkowym (i nie tylko) życiu. Dziękuję Wam moi drodzy za super znajomości (w bardziej lub mniej zaawansowanym stadium), za miłe, czasem krytyczne, a najczęściej budujące słowa i czyny, za wspólną codzienność, za rodzinność...
Słowa te chciałbym w szczególności skierować do, Rudego Królika, Shi4, Gabi-5mates, Allmode, Anirozelli, Loreen, Amaret, Bees, Fleurdolls.
Dziękuję także wszystkim innym sympatykom mojego bloga, za odwiedzanie i obecność na nim. 

Statystyka:  
liczba moich postów - 187
liczba wejść na bloga  -130,490

My Barbie Collection 

My Barbie Collection 

Piosenka, która towarzyszyła mi podczas pisania pierwszego posta. Nie ma z lalkami nic wspólnego, ale przypomina mi tamten czas. 


To tyle na dziś. Za tydzień przedstawię lalkę, którą mam już jakiś czas, ale kupiłem z myślą o drugiej rocznicy.
Zapraszam i pozdrawiam - Mark. 

37 komentarzy:

 1. 130,500 ale mi się udało wstrzelić ;)
  Serdecznie gratuluję! Dwa lata to kawał czasu.
  Twój blog był właśnie jednym z pierwszych na który natrafiłam w sieci w poszukiwaniu dzieciństwa, które gdzieś tam przeminęło... Zbieram wprawdzie inne lalki (a przecież też Barbie ;)), jednak wciąż chętnie zaglądam, choć nie zawsze pozostawiam po sobie ślad :))

  OdpowiedzUsuń
 2. Wszystkiego najlepszego!! I oczywiście mnóstwa zapału do kontynuowania prowadzenia tego bloga. Bardzo chętnie tu zaglądam, chociaż jeszcze nie komentowałam, ale pewnie się to zmieni :)
  Dzięki Tobie dowiedziałam się, że moimi ukochanymi lalkami z dzieciństwa były Barbie Capri i Sun Sensation Barbie ;) Trzymam kciuki za rozrastanie się kolekcji i za wymarzony lalkowy pokój. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Kiedy byłam mała, to w moim mieście otworzyli super sklep z zabawkami. Mieli tam ścianę Barbie i kosmiczne ceny Tak kosmiczne, że zamknęli sklep po miesiącu. Jednak byłam tam, zobaczyłam lalki i wspomnienie tego zachwytu pozostało mi do dziś. I kiedy zobaczyłam Twoją witrynkę to ten zachwyt mi się przypomniał.
  Pamiętam, że lalka przyprowadziła Ciebie do mnie i że od której lalki się zaczęło.
  I kurde blaszka!- nie żałuję! I się cieszę! I dziękuję!
  I proszę o następne dwa, cztery i dziesięć lat. Takich samych lub lepszych. Wypełnionych śmiechem, mailami i lalkami.
  Moje lalki też ślą pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 4. Sto lat, sto lat !!!!
  Byc może fakt, że nasze dzieciństwo było naznaczone niejako Pewexem, spowodował, że do dziś pamiętam ten widok i zapach, te różowe pudełka na półce. Całe pielgrzymki tam chodziły. Panie zazwyczaj nie robiły problemów i można było przez kilka minut postać i poczuć się zupełnie jak w różowym niebie. Patrząc na Twoje witryny, a zwłaszcza na różowe pudełka, mam to samo uczucie.
  Piękna kolekcja.
  Życzę Ci, żebyś prowadził bloga dalej, mimo pewnych problemów, które się czasem pojawiają. Jesli coś sprawia nam przyjemność, to nie warto z tego rezygnować :)
  Wielu pięknych lalek, tych wymarzonych i wybranych; wielu następnych postów; poczucia coraz większego kolekcjonerskiego spełnienia. A poza lalkowym światem wszystkiego, co naj....
  Buziaki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ojeeej!to juz 2 lata???nie wiadomo kiedy ten czas upłynął!Gratuluję serdecznie i cieszę się zawsze kiedy spełniasz swoje lalkowe marzenia!Masz przepiękną kolekcję,w pięnych witrynach.....Tylko podziwiać!
  POzdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 6. Najlepszego w2 Rocznicy Fajnego Bloga. N(w2)RFB

  OdpowiedzUsuń
 7. Twój blog stanowi dla mnie wzór jak prowadzić bloga kolekcjonerskiego. Dla mnie jesteś kolekcjonerem w pełnym znaczeniu tego słowa. Składa się na to uporządkowany zbiór lalek, opisany, skatalogowany. Wreszcie to, co stanowi wg mnie kwintesencję kolecjonowania lalek, czyli trzymanie ich w pudełkach.
  Co jednak najważniejsze, to sposób w jaki fotografujesz i przedstawiasz swoje lalki. Perfekcyjny
  Myliłby się jednak ktoś, kto by twierdził, że jesteś jakimś sztywniakiem i poważnym gościem. Nic bardziej mylnego. Czytając i oglądając Twojego drugiego bloga pt. Gotowi na wszystko, można poznać ogromne poczucie humoru, polot i talent do aranżowania zabawnych scenek niekiedy o zabarwieniu erotycznym, zawsze jednak podanych z wyczuciem i ogromna klasą.
  Marku życzę Tobie kolejnych rocznic, widać wyrażnie, że kochasz to co robisz, wkładasz sporo wysiłku i pasji.
  Chociaż małej wiary ze mnie człowiek, to zaczynam podejrzewać, że Ktoś Cię celowo nakierował, byś zajął się blogowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Następnych wspaniałych blogowych urodzin i by było ich jeszcze bardzo dużo Marku ! Jesteś teraz GURU dla odwiedzających bloga. Bardzo mnie to cieszy, bo pamiętam Twoje początki blogowania. Czas szybko zleciał, w Twoja kolekcja nie należy raczej już do ubogich. Ciesze się, że w ciągu tych dwóch lat udało Ci się uzbierać większość (a może wszystkie) lalki o których marzyłeś. Jesteś wspaniałym przykładem na to, że nie jest ważne czy jest się kobietą, czy mężczyzną. Ważna jest pasja, bo to ona jest najważniejsza w życiu !
  Gorąco Cię pozdrawiam i ściskam !
  To przecież taka nasza mała rodzina !

  OdpowiedzUsuń
 9. Gratuluję drugiej rocznicy bloga i myślę ,że będą kolejne:)

  OdpowiedzUsuń
 10. Gratuluję i życzę wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy! :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Wooow! Wszytskiegp dobrego!!! Jak zobaczyłem twoją kolekcje to powiedziałem sobie pod nosem ... "Ja pierd***" :O Szacun, piękna kolekcja!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Wszystkiego najlepszego z okazji drugiej rocznicy bloga. Ja miałam wrażenie, że prowadzisz go dużo dłużej… tyle się od Ciebie o lalkach dowiedziałam.
  A witrynki - bardzo przyjemne :-)

  OdpowiedzUsuń
 13. Can I come to play to your home?

  OdpowiedzUsuń
 14. Przyłączam się do wszystkich powyższych życzeń. Od siebie dodam tylko, że dzięki Twojemu blogowi odkryłam lalki na nowo:)

  OdpowiedzUsuń
 15. Wszystkiego najlepszego z okazji drugiej rocznicy bloga. Bloga, dzięki któremu identyfikowałam swoje pierwsze nabytki i który zawsze czytam z niekłamaną przyjemnością.
  Życzę jeszcze wielu rocznic oraz spełnienia kolejnych lalkowych marzeń.

  OdpowiedzUsuń
 16. Dzisiaj, jutro i pojutrze spróbuj życiu nosa utrzeć.
  Wpisy nowe rób przez rok cały, bo Twój blog wspaniały.
  Życzę Ci byś wenę miał i o lalkach wciąż pisał ;)
  Wierszokletką może nie zostanę, ale mam gorącą nadzieję, że Twój blog będzie obchodził jeszcze wiele, wiele takich rocznic. Jest wspaniała skarbnicą wiedzy i nie raz wracam do starych wpisów chcąc sobie przypomnieć np. rok wydania lalki.
  Witrynki wyglądają wspaniale. Naprawdę jak Pewex. Niewiele już tu trzeba by pokój był lalkowy. jak dla mnie to już jest ;)

  Pozdrawiam ;*

  Ps. Piosenka może z lalkami ma mało wspólnego, ale Natalia zawsze mi się z nimi będzie kojarzyć- Zuzia, lalka nieduża ;)

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję kolejnego roku i obyś był z nami jeszcze wiele, wiele lat!
  Szczerze podziwiam za taką wytrwałość - Twoja kolekcja wygląda imponująco! Mam nadzieję, że uda Ci się spełnić marzenie o lalkowym pokoju! :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Sto lat Tobie i lalkom!
  Nie wiem cóż mądrego mam napisać... Wiesz, że dobrze Ci życzę;)
  Rób swoje, bo Twój blog to skarbnica wiedzy. A zbiór niech rośnie w siłę.
  Sto lat!

  ps. " a wszystko to bo lalki kocham i nie wiem jak tu bez nich mógł bym żyć (oooiiijeee) ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. Miło mi gościć na kolejnych urodzinach! :)
  Ciekawe cóż to za rocznicowa lalka... ?
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 20. Miło oglądać twoją kolekcję jest fantastyczna , cieszę się że jesteś szczęśliwy z posiadania lalek , życzę ci uzbierania wymarzonych egzemplarzy :) 100 lat dla twojego bloga :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Gratuluję!!! Patrząc na Twoją wspaniałą witrynkę, a zwłaszcza na różowe pudełka, czuję jakby czas się cofnął. Na nowo zaraziłeś mnie pasją do lalek, może nie zbieram już Superstarów, choć, to lalki od, których wszystko się zaczęło. Mam nadzieję, że Twoja kolekcja z roku na rok będzie jeszcze wspanialsza, a ja życzę jeszcze wielu takich rocznic.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Wohooo, is an impressive collection, amazing! I love it!
  There are many dolls! All are beautiful, this collection is a treasure!!

  OdpowiedzUsuń
 23. Pomijając lalki z serii "basics", to ukradłbym wszystkie pozostałe :D Piękna kolekcja i jaka kosztowna. Jest na czym oko zawiesić. Gratulacje.

  OdpowiedzUsuń
 24. Ja również dołączam się do życzeń !!! żeby Twoja kolekcja rosła i cieszyła nasze oczy !! bo naprawde jest co podziwiać w Twoich witrynkach !
  Sto lat!!!!

  OdpowiedzUsuń
 25. Gratuluję rocznicy! Nawet się nie obejrzysz kiedy będziesz pisał kolejny urodzinowy post. Masz fantastyczny blog, który czyta się z ogromną przyjemnością, Twój zapał kolekcjonerski widac w każdym wpisie. Naprawdę, podziwiam wytrwałośc.
  Za każdym razem, kiedy pokazujesz swoją kolekcję jest jeszcze bardziej imponująca. W witrynach same skarby, ale chyba troszkę im ciasno? :) Trzymam kciuki za lalkowy pokój, marzenie każdego kolekcjonera.
  Pozdrawiam! :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Troszkę ciasno, ale powoli przymierzam się do czwartej witrynki - jednak to chyba nic nie da, bo po jakimś czasie znów pewnie będzie im ciasno (one chyba tak lubią). ;)

   PS. Dzięki za obecność, mimo nieczynnego blogowania. :) :(

   Usuń
 26. Gratuluję rocznicy i życzę jeszcze wielu następnych! Pomimo kompletnie odwrotnego podejścia do lalek odwiedzam Twój blog z dużą przyjemnością. Zawsze trafiam tutaj na rzetelnie opisy i szczegółowe zdjęcia, Twój blog mógłby robić za lalkową encyklopedię :) Oczywiście nie mogę nie wspomnieć o Twojej kolekcji - jest naprawdę imponująca! Jeszcze raz gratuluję!

  OdpowiedzUsuń
 27. Congratulations, Mark!
  I am very happy to know your blog's birthday! I wish many more years to your blog!
  Again, congratulations!
  hug
  Samira

  OdpowiedzUsuń
 28. Hello from Spain: congratulations on your second anniversary of this blog. You have a gorgeous collection. I'm glad you're happy. I am very happy to meet you through this hobby. I can’t wait to see your new doll .... We keep in touch.

  OdpowiedzUsuń
 29. Serdecznie gratuluję drugich urodzin!!! Głęboko wierzę, że jest to dopiero początek Twojej przygody, choć wydawałoby się, że trwa ona już baaaaardzo długo. Znamy się już tyle lat i jestem bardzo szczęśliwa, że odnalazłeś swoje jakże fascynujące hobby. Dzięki niemu poznałeś masę fantastycznych ludzi podzielających Twoją pasję.
  Marku - jeszcze raz życzę Ci wszystkiego najlepszego i życzę, abyś w przyszłości dorobił się drugiego mieszkania :)) dla "podopiecznych" oraz życzę, abyś stał się największym i najszczęśliwszym posiadaczem wszelkich Cudów będących na naszym Świecie!!!
  Cieszę się Twoim szczęściem, jakie daje Ci ta cała kolorowa gromadka :))
  Serdeczne pozdrowienia kieruję również do innych blogowiczów oraz pasjonatów Barbie.
  Pozdrowienia z Gdyni

  OdpowiedzUsuń
 30. Hey Mark!
  Congratz For The Blog's Anniversary!
  A pleasure discover this other blog of you!
  I'm preparing the celebration post of my blog "CLICKING DOLLS",
  tomorrow 09 of November.But as soon as I have a little more time,
  I need to to give some fun surfing on this new blog for me...
  LONG LIFE TO YOUR BLOG!!
  Hugs From Brasil!

  OdpowiedzUsuń
 31. hej
  jestem pierwszy raz na twoim blogu , i mnie zaskoczyłeś swoją niesamowitą kolekcją lalek .
  gratuluje rocznicy , i czekam na więcej lalkowych rarytasów
  pozdrawiam i życze miłego dnia

  PS . wpadnij na chwilkię na mojego lalkowego bloga ;-)))

  OdpowiedzUsuń
 32. Piękna kolekcja Mark!
  Zazdroszczę!
  Uwielbiam Twojego bloga, jest dla mnie inspiracją i dzięki Tobie nie poddaję się i wiem, że gdy tylko się czegoś chce to można to osiągnąć!

  Dzięki Mark!
  PS Mam nadzieję, że kiedyś uda nam się porozmawiać na żywo. :)

  OdpowiedzUsuń
 33. Gratuluję rocznicy i życzę wielu kolejnych. Piękna kolekcja.

  OdpowiedzUsuń
 34. Miło czytać takie słowa z tylu różnych źródeł lakowego świata.
  DZIĘKUJĘ! :)

  OdpowiedzUsuń
 35. wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy i gratuluję spełnienia marzeń :)

  OdpowiedzUsuń
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety

1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1967 1969 1971 1973 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 2000 2002 2003 2004 2005 2006 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 3-Piece Wall Unit 35th Anniversary 80s Sunny Petra Abbey Bominable Afro-American akcesoria Alek Wec Alexis All American All Stars Allan And the Beat Angel Face Argentina Astronaut Bali Barbie Barbie Barbie & Friends Barbie #1 Barbie as Marilyn Barbie Collector Barbie The Icon Basics Beach Blast Bedroom Accents Bendable Leg Beverly Hills 90210 Birthday Wishes Black & White Bathing Suit Black & White Stripes Black Barbie Blonde Ambition Bob Mackie Brandon Brazilian Brenda Bubble Cut Bubbling Mermaid Barbie Butterfly Art Barbie Cali Girl California Dream Campfire Camping Fun Capri Barbie Car Career of the year Casta Fierce Catrine DeMew Checked Style Chelsea China Christie City Shine City Shopper Clawdeen Wolf Clawdia Wolf Cleo de Nile Coll city blues Cooking Centre Costume Ball Courtney Crystal Cupcake Chef Curvy Cut N Style Barbie czwarta rocznica bloga Daisy Top Dana Dance Club Dance Magic Day-to-Night Debut Dee Dee Derek Deuce Gordon Devon Diana Dining Table Diva doll case doll room Dolled up Denim domek Donna Martin DOTW Double Denim Look Draculaura Dream Date Dream Furniture dream store Druga rocznica bloga Duble Date Dylan Dynasty Ekipa Elle Eedee Emerald Check Emerald Elegance Enchantel Evening Evening Sparkle Extra Long Hair Fab Fringe Fancy Frills Farmer Fashion Fashion details Fashion Doll Case Fashion Jeans Fashion Play Fashion Queen Fashionably Floral Fashionistas Ferrari Film Director Fleur Flocked Hair Floral Flair Flower Power Teresa Fold 'n Fun Football Player Frankie Stein Friendship Barbie Friendship Freundschafts Fun to Dress Fun-To-Dress Game Developer Garden Party Ghanian Ghoulia Yelps Gillington "Gil" Webber Glam Bike Glam Night Glam Vacation Glamour Bed Glitter Beach Gold Gold Label Gold Medal Golden Dream Gone Platinum Diva Great Date Ken Great Shape Happy Birthday Happy Holidays Hawaiian Fun headmod Tango Headmold 2016 Headmold AA 2016 Headmold Afro Fashionistas 2016 Headmold Allan 1963 Headmold Aphrodite 2009 Headmold Asha 1990 Headmold Chelsea 2010 Headmold Christie 1987 Headmold Claudette 2014 Headmold Curvy closed mouth 2015 Headmold Derek 1985 Headmold Desiree/Artsy 2001 Headmold Diva 1985 Headmold Fashionistas - closed mouth 2010 Headmold Fashionistas Smiley 2015 Headmold FQ 1958 Headmold Generation Girl 1998 Headmold Goddess 1998 Headmold JLO 2013 Headmold Karl 2013 Headmold Kassandra 2014 Headmold Kayla/Lea 2000 Headmold Ken 1960 Headmold Ken 1983 Headmold Ken 1986 Headmold Ken 1988 Headmold Ken 1991 Headmold Ken 2009 Headmold Ken 2012 Headmold Ken 2015 Headmold Ken 2016 Headmold Ken/Alan Headmold Kim 2014 Headmold Kissing 1978 Headmold Lara/Ana 1998 Headmold LeAnn / Carnaval 2003 Headmold Mackie 1991 Headmold Mbili 2001 Headmold Mbili 2011 Headmold Midge 1958 Headmold Millie 2013 Headmold Millie closed mouth 2015 Headmold Neysa 2014 Headmold Nostalgic 1958 Headmold Oriental 1980 Headmold Raquelle 2010 Headmold Raquelle 2012 Headmold Ryan 2012 Headmold Shani 1990 Headmold Skipper 1963 Headmold Skipper 1984 Headmold Skipper 1987 Headmold Skipper 2010 Headmold Spanish 1982 Headmold Stacey 1965 Headmold Stacie 2010 Headmold Steffie 1971 Headmold Steven 1987 Headmold Summer 2003 Headmold Summer 2011 Headmold Summer 2012 Headmold Super Star 1976 Headmold Teresa 1990 Headmold Teresa 2012 Headmold Twist'n Turn 1966 Headmold Vintage 1958 Headmold Western (Winking) 1976-1980 Hip Hoodie Hollywood Hair Hollywood Nails Barbie Homecoming Queen Honey Swamp Hot Rockin Fun Hot Stuff house Ice Capades 50 India Inwazja Monster High Iris Clops Jamaican Barbie Jeans Barbie Jennifer Lopez Jewel Secrets Jewel Secrets Barbie Jewerly Pack Kayla Kelly Taylor Ken Kira Kissing Barbie Kitchen Accents Kitchen Playset Krystle Książki o Lalkach La Casa Villa Terrasse Lagoona Blue Lalaloopsy Zuza Lalki Lalkowy Świat Barattei Lea Life in the Dreamhouse Living Pretty Liza Logo Barbie Lorna McNessie Love That Lace Lovely in Lilac Luna Mothews Luncheon Ensemble Lundby Łabędziem Być Made For Each Other Made to Move Magic Curl Magic Moves Malibu Mardi Gras Marilyn Monroe Marisol Coxi Mars Collector Barbie Mary Poppins Marzenia meble Meeting Erynnis Meeting Jola Meeting Kasia Meowlody Midge Midge i Baby Midnight Gala Miko Mirror Mix 'N Match Monster High Mouscedes King Movin Groovin Barbie Movin Groovin Kira My collection of Barbie My Favorite My First Barbie My First Princess My Little Pony New Friends 2015 Nia Nikki Ocean Friends Ooak Ooak fashion Operetta Oriental P.J. Paczki Paint N Dazzle Barbie Parisian Barbie Peach Pretty Peaches 'n Cream Perfume Giving Perfume Pretty Pet Doctor Barbie Petiie Petra Pewex piąta rocznica bloga Picnic Set Picture Pockets Pierwsza Rocznica Bloga Pink & Fabulous Pink & Pretty Pink Jubilee Pink Passport Plaid on Plaid Początek Polka Dot Fun Pool Chic Pop Icon Pretty Changes Pretty in Python PRL Pudełka Pudełka dla lalek Purrsephone. Toralei Rain or Sun Teresa Rainbow Hair Raquelle Real Dancing Action Red Carpet Repro Robecca Steam Rock 'N' Roll Plaid Rockers Rocznice Roll top desk & Bookcase Roller Skating rooted hair Ru Paul Ruby Red Floral Russian Barbie Ryan Shoes Silken Flame Silkstone Sirena Von Boo Skateboader Skelita Calaveras Skipper Sofa/Bed & Chair Solo in the Spotlight spa dla włosów Spanish Sparkle Eyes Special Edition Special Limited Edition Spectra Vondergeist Splash 'N Color Spring Into Style Stacie Steven Straight Leg Style Style Magic Style so Sweet Summer Sun Gold Malibu Sun Lovin Malibu Sun Sensation Sunsational Malibu Super Hair Super Star Super Style Superstar Forever Collection Sweet Roses Sweet Tea Sweetheart Stripes Szósta rocznica Szykowna Tall Teen Time Teresa Terrific Teal The Barbie Look The Original Teenage Fashion Tonner Top Pudło Totally Hair Toy Story Toys „R” Us Travel Agent Tropical Trupy w szafach Trzecia rocznica bloga tutorial Tutu Cool Twirlin Makeup Teresa Twirly Curls Twist' N Turn Tyler United Colors Of Benetton Urban Jungle Va-Va-Violet Venus McFlytrap Vintage Wedding Day Wesołych Świąt Western Western Fun Wet 'n Wild Whitney Witryna Workin' Out Workout Center World of Fashion World Tour Wydowna Spider Z Króliczej Norki Z pierścionkiem Zig and Zag