czwartek, 26 kwietnia 2018

Camp Barbie® AA 1993

Witam w kolejnej notce o lalkach archiwalnych. Dziś na łamach mojego bloga przedstawicielka campingowej serii. Camp została wyprodukowana w roku 1993, a w 1994 trafiła do ogólnej światowej sprzedaży i była moim zdaniem ostatnią ciekawą serią pierwszej połowy lat 90-tych, której udało się zachować świetność i klimat "prestiżowego" Mattela. 

Dossier
imię: Barbie
data przybycia do mnie: 15 luty 2018
seria: Camp Barbie
numer katalogowy: 11831
produkcja: Made in China
box date: 1993
na rynku: 1994
headmold: Christie 1987
ciało: TNT 1966
ręce: PTS odchylane na bok
nogi: gumowe zginane
odcień skóry: czekoladowy
oczy: zielono brązowe
usta: różowe
włosy: miedziane

Mój wybór padł na Barbie AA, która jest zdecydowanym rarytasem nie tylko w serii Camp, ale i ogólnie. Ciemna skóra, headmold Christie (mój ukochany dla ciemnoskórych) i miedziane włosy! Całość zapakowana w pudełko z epoki, czyli kultowy już "pinkbox" z niebiesko zieloną tekturą, która ma nawiązywać do błękitu nieba i soczystości trawy. 
Camp Barbie® 1993

Tył pudła przedstawia prześliczne zdjęcie promocyjne ukazujące wszystkich uczestników serii pozujących na łonie "natury". 
Camp Barbie® 1993


Przyjrzyjmy się uważniej uroczej fotografii, na której widzimy Skipper, Teresę, Barbie, Kena, Midge i uwaga Barbie AA, czyli Barbie w wersji ciemnoskórej, a nie Christie jakby to mogło się wydawać. Barbie AA ubrana jest identycznie jak jej jasnoskóry odpowiednik, a na pudełku nie ma imienia Christie tylko Barbie. 
Camp Barbie® 1993

Pewnie myślicie, że jasne włosy Barbie AA, to przypadek lub kaprys projektantów? Nic bardziej mylnego. Każda z lalek w tej serii ma włosy jasne (również Teresa, która praktycznie zawsze poza serią Hollywood Hair była szatynką) ponieważ mają specjalne pasemka, które w słońcu zmieniają kolor na różowy i zwyczajnie na ciemnych włosach niebyły widoczne.
Camp Barbie® 1993

Śpiwór w gwiazdki które święcą w nocy, to gadżet przewodni serii, który posiada każda z lalek. 
Camp Barbie® 1993

Strój lalki składa się z białej koszulki z aplikacją, różowej kurteczki i jeansowych, krótkich spodenek z wystrzępionymi końcówkami.
Camp Barbie® 1993

Camp Barbie® 1993

Lalka posiada również akcesoria w postaci lornetki, okularów i latarenki oraz tradycyjnie kultowej w kształcie szczotki do włosów.
Camp Barbie® 1993

Camp Barbie® 1993

Camp Barbie® 1993

Miedziane włosy przy czekoladowej cerze wyglądają bardzo egzotycznie! To jedyna taka wariacja w całej historii tego moldu i ten fakt czyni tę lalkę naprawdę wyjątkową. 
Camp Barbie® 1993

Camp Barbie® 1993

Camp Barbie® 1993

Zielono brązowe oczy i malinowa pomadka ślicznie współgrają z cerą i włosami. W uszach lalki widzimy błękitne kolczyki. 
Camp Barbie® 1993

Cieszę się ogromnie z posiadania tej lalki w kolekcji, bo jak już wielokrotnie piałem ten headmold jest moim ukochanym zaraz po Superstar! I choć mam już zbiorku sporo przedstawicielek tej buźki, to obecność tej bardzo połechtała moje kolekcjonerskie "ego". Nie będę ukrywał, że z chęcią przygarnę resztę serii, bo jest naprawdę udana. 
Camp Barbie® 1993

Pozostając w klimacie headmoldu Christie mam dobrą wiadomość dla fanów tej twarzy. Christie powraca w nowej odsłonie i z jasną cerą! Przewidziałem ten krok już w chwili gdy Mattel wprowadził na rynek headmold Oriental (1980), a tuż po niej Teresę (1990) i z wielką przyjemnością patrzę jak na moich oczach powraca kolejna kultowa buźka! Już nie mogę się doczekać kiedy wejdzie do sprzedaży w naszym kraju i z pewnością kupię jej więcej niż jedną! Niedawno nawet pisałem jak fajnie byłoby gdyby powróciły wszystkie kultowe buźki KLIK. :)


Za tydzień niestety znów nie będzie notki ponieważ tradycyjnie wyjeżdżam na majówkę. Biorę ze sobą Barbie Fashionistas (numer 73), której kupiłem na tę okazję kostium kąpielowy. Relacja na blogu po powrocie, a tych bardziej niecierpliwych zapraszam na mój Instargram KLIK gdzie będę relacjonował "na żywo". 

Tyle na dziś. 
Mars collector Barbie :* 

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety