czwartek, 12 września 2013

Life in the Dreamhouse Midge® 2012

Obecność tej lalki w moim zbiorze była oczywistością już z chwilą gdy światło dzienne ujrzały zdjęcia promocyjne, a z nich dowiedziałem się, że Mattel po dziesięcioleciu znów włączy w świat Barbie rudowłosą Midge. Rudowłosą, piegowatą i z lubianym headmoldem Steffie (1971). Przeszło tydzień temu stałem się jej właścicielem i, mimo że dzisiejsze playline są w mojej kolekcji szczęściem zbędnym, to jej obecność naprawdę mnie ucieszyła. Ogólnie uważam, że zarys tej serii dał kolekcjonerom nadzieję, że playline znów staną się ciekawe. Wielkie poruszenie i szał zakupów da się dostrzec zwłaszcza u zagranicznych kolekcjonerów, którzy masowo zapychają półki swoich pokoi kolejnymi bohaterami LITD (Life in the Dreamhouse).

Lalka jest odzwierciedleniem animowanej postaci najnowszej produkcji Mattela o chwytliwej nazwie Life in the Dreamhouse, chwytliwej z uwagi na fakt, że Barbie miewała już wiele domów o tej nazwie. Serial opowiada o perypetiach Barbie jej rodziny i przyjaciół. Same zdarzenia, które występują w ich świecie są oczywiście infantylne, bo skierowane raczej do młodych widzów. Wszystkie dekoracje, gadżety i zwierzęta są częścią lalkowego świata, a i sami bohaterowie przedstawiają postacie animowanych lalek z zaznaczonymi częściami ich artykulacji. 
Zresztą cała ta moja paplanina stanie się jaśniejsza gdy zobaczycie sitcom, a celowo wybrałem odcinek, gdy u progu drzwi Barbie pojawia się właśnie Migde.
http://dreamhouse.barbie.com/pl-PL/episodes/28

Dossier
imię: Midge
data przybycia do mnie: 4 września 2013
seria: Barbie Life in the Dreamhouse
produkcja: Made In China
numer katalogowy: Y7442
box date: 2012
na rynku: 2013
headmold: Steffie 1971
ciało: Fashion 2009
ręce: artykulacja
oczy: niebieskie
usta: różowe
włosy: rude

Lalka przybyła NRFB i oczywiście mimo 100% artykulacji (nawet pod biustem) taką pozostanie. Bardzo podoba mi się jej pudełko, które stylem i kolorem bardzo przypomina te z dawnych (świetnych) lat, a poza fajną oprawą stylistyczną na pudełku znajdują się zdjęcia i informacje, które razem z lalką tworzą fajną całość. Kadry z filmu, gdy Barbie wita w progu poszarzałą Midge z lat 60-tych, oraz jej współczesną przemianę, po której prezentuje się następująco.
Ps. Planuje kupić drugi egzemplarz i wtedy bez żadnych przeszkód wyjmę Midge z pudełka.
Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 
W skład serii lalek wchodzą jeszcze:
Barbie, Ken, Nikki, Teresa, Summer, Raquelle.
Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Midge ubrana w czerwono-granatową sukienkę z rozkloszowanym, składającym się z trzech falban spodem, który zdobią róże. Sweter w białe grochy w kolorze koralowym idealnie łączy całość nadając lalce lekko vintage-owy styl. Na nogach ma czarne szpilki (nie widać na zdjęciach), złotą biżuterię (oczka powinny być niebieskie), a w ręku "trzyma" czerwoną torebkę. Dodatkiem jest bardzo ładna, niebieska sukienka stylem wyjęta z lat 60.
Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Rysunek oka, to kolejna nowość Mattela, która różni się od spojrzenia zwyczajnych playline. Oczy są bardziej okrągłe, tęczówki nie mają czarnej otoczki (w przypadku Barbie i Midge) i znów powróciły dwa odblaski świetlne. Zwieńczeniem wyglądu oka, są łagodniejsze, łukowate brwi podobne do tych, które malowano w latach 80, 90 oraz dymny cień kończący się równo przy ich linii. Midge, jak na nią przystało posiada piegi, dyskretne, ale zdecydowanie liczne i urocze. Usta w kolorze stonowanego różu fajnie podkreślają charakterystyczny dziobek, który posiada ten headmold.
Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Rzęsy, to również nawiązanie do przeszłości i magicznych lat 60, w których Barbie (playline) z tak zwanej Mod Ery miały przywilej ich posiadania. Uważam jednak, że projekt malowanych i rotowanych rzęs jednocześnie, to o jedną parę za dużo. Gdybym mógł decydować zostawiłbym rotowane, bo one nadają lalce wdzięku. Oczywiście, rzęsy występowały w świecie Barbie nie tylko w dobie Mod Ery, ale i w dziejach Super Stara, aczkolwiek u bardziej wyszukanych i kolekcjonerskich egzemplarzy, na przykład u mojej Midnight Gala Barbie 1995 (KLIK)
Barbie Twist' N Turn 1967/Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012 

Pierwsza i zdecydowanie kultowa Midge i jej młodszy o 50 lat odpowiednik. Ciekawe, czy zobaczymy jej kolejne wcielenia w innych seriach playline czy może znów pojawiła się jednorazowo. Z Midge już tak jest, jej znakiem rozpoznawczym są zniknięcia i powroty. 
 Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012/Midge Straight Leg 1963 

Trzy headmoldy, które przypadło nosić Midge. Ogólnie rzecz biorąc jedynym prawowitym hedmoldem Midge był ten z 1958 roku, gdyż, to właśnie on przypadł jej (wraz z imieniem) już na samym początku egzystencji. Dwa pozostałe odlewy (1971 i 1985) zostały Midge pożyczone. Twarz 1971 jako pierwsza nosiła Steffie (nazwa headmoldu), a potem jeszcze kolejne przyjaciółki, jak Cara, P.J (i wiele innych) aż w końcu dostała go sama Barbie. Headmold 1985 został stworzony dla nowej przyjaciółki Barbie z serii Barbie and the Rockers (KLIK), która nosiła imię Diva (stąd prawowita nazwa moldu), a do Midge trafił z chwilą jej "wielkiego powrotu" w latach 80 i pozostał do roku 2003, w którym to widzieliśmy Midge po raz ostatni (chyba) w zestawie Happy Family (2003).

Wcale nie dziwi mnie fakt, że firma postanowiła przywrócić Midge pod postacią Steffie (1971), gdyż jest to najdłużej stosowany headmold w historii firmy, a jego popularność (jak widać po bilansie sprzedaży nowej Midge) nigdy nie gaśnie. Ja, jednak największym sentymentem darzę headmold 1985, bo to właśnie tak wyglądająca Midge, panowała w świecie Barbie za czasów mojego dzieciństwa. 
Headmold używany dla Midge 1958, 1971, 1985 

Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012/Migde the Beat 1989/ Midge Straight Leg 1963 

 Midge - Barbie Life in the Dreamhouse - 2012/Midge Straight Leg 1963/ Migde the Beat 1989  

Kilka dni po Midge przybyła do mnie cała różowa i wesoła Barbie (o niej za trzy tygodnie, bo między czasie trafiły do mnie jeszcze inne lalki). Uznałem, że warto mieć w kolekcji obie przyjaciółki z serii, mimo że Barbie posiada headmold Generation Girl (1998), którego nie lubię, ale w końcu, to kolejna odsłona kultowych psiapsiółek w historii ich 50-letniej bytności. Lalki do kosztownych nie należą, więc kupię też czarnowłosą Raquelle z uwagi na jej niespotykaną i ironiczną minę. 
A small part of my collection

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety