czwartek, 6 lutego 2014

Sparkle Eyes™ Barbie® 1991

Sam nie wiem dlaczego dopiero teraz (raptem miesiąc temu), ale do mojej kolekcji "różowych bez" dołączyła jedyna w swoim rodzaju Barbie Sparkle Eyes 1991 NRFB. Barbie, która zamiast standardowego rysunku oka dostała szafirowe, ogromne źrenice. Sparkle Eyes 1991, jest równocześnie ostatnią przedstawicielką z serii genialnych pomysłów na wielofunkcyjne stroje, mowa tu oczywiście o stylu wielkich, falbaniastych sukni utrzymanych w pastelowym różu. Tak, Sparkle dołączyła do mojego różowego wianuszka, a na liście pozostał mi do zdobycia już tylko jeden model pasujący do schematu, a jest to Home Pretty Barbie 1989, ale koniecznie wersja wydana dla sklepu Toys R' Us pod nazwą Sweet Roses Barbie ze skośnie ułożoną falbaną sukni. :)Dossier
imię: Barbie
data przybycia do mnie: 10 stycznia 2014
seria: Sparkle Eyes 1991
 produkcja: Made In China
numer katalogowy: 2482
box date: 1991
na rynku: 1992
headmold: Super Star 1976
ciało: TNT 1966
ręce: PTS zgięte w 90 stopni
oczy: niebieskie kryształy
usta: różowe
włosy: blond  

Barbie Sparkle Eyes 1991

Za każdym razem, gdy trafia do mnie nowa lalka uwielbiam analizować jej pudełko od napisów, po zdjęcia promocyjne. Te drugie bardzo pomagają zwłaszcza u lalek takich jak ta. Wszystkie proponowane przez producenta kombinacje stroju widać jak na dłoni. 
Barbie Sparkle Eyes 1991

Barbie Sparkle Eyes 1991

Moją uwagę skupił na sobie także Ken, a właściwie jego wcielenie, całkowicie inne od tego, które widywałem w katalogach, czyżby znowu reklama nowego headmoldu? Trzeba przyznać, że chłopakowi Barbie znacznie częściej zdarzały się operacje plastyczne twarzy.
Ken Sparkle Eyes 1991

W katalogach Ken Sparkle Eyes chwali się dwoma fryzurami, ale ani śladu po trzeciej oraz po nowych rysach ze zdjęć promocyjnych na pudełku.
Ken Sparkle Eyes 1991

Poniżej (zdjęcie z książki) dwie wersje Barbie Sparkle Eyes, czyli kaukaska i afro amerykańska. Na piękną czekoladkę mam również wielką chrapkę i z pewnością kiedyś ją zdobędę. 
Barbie Sparkle Eyes 1991

Barbie Sparkle Eyes 1991

Barbie Sparkle Eyes 1991

Barbie Sparkle Eyes 1991

Kryształowe oczy Barbie cieszyły się wielkim powodzeniem i uznaniem, ale zdanie o ich urodzie, zwłaszcza w świecie kolekcjonerskim jest mocno podzielone. Moim zdaniem są przepiękne, ale osadzenie kryształów sprawia, że oczy lekko zezują i zupełnie nie przypominają tych, które świecą na zdjęciu promocyjnym frontowej ścianki pudelka. 
Barbie Sparkle Eyes 1991

Po krótkiej analizie kryształowego spojrzenia już wiem dlaczego faktyczny wygląd oczu różni się od promocyjnego. Oczy na zdjęciu nie zezują, gdyż kryształki są znacznie mniejsze oraz inaczej umiejscowione. Wątpię, że zdjęcie promocyjne faktycznie przedstawia twarz Sparkle Eyes, to ewidentnie inna Barbie ucharakteryzowana na nią. Rysunek oka za bardzo różni się od faktycznego, a obecność dolnych rzęs, biały świetlik zamiast różowego i inny kształt brwi tylko potwierdza moją teorię. 
Barbie Sparkle Eyes 1991

Barbie Sparkle Eyes 1991

Barbie Sparkle Eyes 1991

Barbie Sparkle Eyes 1991
Sparkle Eyes (jak wiele innych) występuje w mojej kolekcji podwójnie. Lalka bez pudelka nie posiada swoich tiulowych falban i naszyjnika, choć i tak jak na lalkę, która trafiła do mnie bez skrawka oryginalnej garderoby czegoś się dorobiła (dzięki Magdzie). 
Barbie Sparkle Eyes 1991

Przedstawicielki wielofunkcyjnego stroju, królowe pastelowego różu 1987-1991. Wystarczy przystawić jedną obok drugiej, by dostrzec różnice w ich ogólnym wyglądzie. Na przełomie roku 1987 (Pink Jubilee) i 1988 (Super Star) doskonale widać ewolucję niebotycznych, kultowych loków Barbie, a w pierwszym roku lat 90-tych (Sparkle Eyes) pojawia się wielka grzywa, która towarzyszy Barbie także przy innych sławnych modelach (np. Totally Hair 1991). Naturalnie grzywki u Barbie pojawiły się kilka lat wcześniej przy innych liniach, ale nigdy nie były aż tak ogromne. 
Pink Jubilee 1987, Super Star 1988, Dance Magic 1989, Costume Ball 1990, Sparkle Eyes 1991

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety