niedziela, 6 listopada 2011

Pierwsza Rocznica Bloga.

Dawno dawno temu ...
A może całkiem nie dawno...
Bardzo daleko...
A może zupełnie blisko...
Siedział sobie Mark i założył bloga. :)

Dokładnie rok temu siedząc w domu ze swoją siostrzenicą, szukałem informacji o naszych rodzinnych lalkach. Podczas zapalonych poszukiwań tożsamości Barbie, trafiłem na bloga:
Lalka za pięć złotych i zacząłem czytać i czytać, by chwilę później założyć własnego. Dzięki Króliku, że stałaś się dla mnie muzą - mam nadzieję, że mimo braku czasu czasem tu zaglądasz. Poznałem też wiele innych fajnych osób, którym dziękuję za poświęcony mi czas, wyrozumiałość i lalkowe plotki.
Dziękuję Gabi, Shi4, Adze-Flerce, Bees, Karolinie oraz innym starym i nowym czytelnikom mojego bloga. Tak to się wszystko zaczęło, a mój blog dziś obchodzi rok. :) Dużo się w mojej kolekcji zmieniło - przeszła kilka etapów i dziś sprecyzowana jest na konkretne tory. Lalki w pudełkach z lat 80 i 90 oraz niektóre współczesne kolekcjonerskie! W dalszych planach chcę też sięgnąć po śmietankę vintage z lat 60-70 (bez pudełek, oczywiście).

Dlaczego facet i lalki
Po roku stwierdziłem, że mogę Wam wyznać jaki był powód mojego "pójścia w lalki". Barbie były dla mnie ratunkiem by nie zwariować! W zeszłym roku umarła moja jedyna ukochana siostra..... [*]. Duża cząstka mnie...odeszła razem z nią... a świat był czarny i zły. Długo szukałem dla siebie alternatywy, aż w końcu uciekłem do wspomnień. Barbie to było coś, co mi po niej zostało - czym bawiliśmy się w dzieciństwie.
Wielokrotnie wracaliśmy do tamtych czasów i wspominaliśmy jak wtedy było magicznie. Niestety siostra odeszła, a mi zostały tylko wspomnienia i pamiątki.

Moje początki kolekcji to garstka lalek po siostrze, kilkanaście trupków kupionych w sieci i trzy pierwsze pudełka z lalkami marzeń.
Możecie zobaczyć tu - (KILK)

Jestem osobą dorosłą, co za tym idzie ustabilizowaną materialnie, obecnie odkupuję wszystkie marzenia siostry, które z czasem stały się moimi. Kupuje to czego mieć nie mogła, to co oboje mogliśmy widzieć tylko w reklamach i katalogach. Dlatego moja kolekcja skupia się najczęściej na rocznikach 1988 - 1991. Zmieniło się też moje podejście do lalek. Teraz to już nie jest ratunek przed zwariowaniem, a moja własna pasja! Bardzo jestem zadowolony wyborem takiej drogi, że padło na lalki, a nie wódę czy inne destrukcyjne rzeczy, które tylko zaślepiają i udają, że łagodzą ból wyniszczając nasz organizm. Czasem myślę, że to siostra wskazała mi tą drogę, ponieważ nigdy do tamtej chwili nie miałem lalek w domu.

Minął rok a z rokiem zmieniały się liczby - liczby lalek, postów, komentarzy.
Trochę statystyki: na dzień 6.11.2011
liczba moich postów - 137
liczba wejść na bloga  - 51,190
liczba waszych i moich komentarzy - 1996
liczba osób obserwujących - 74

Teraz tak (na chwilę obecną) wygląda moja kolekcja lalek w pudełku.


My Collection Barbie 


Drugie dziecko:
Podczas ewolucji mojej lalko-mani - pod koniec lipca, tego roku powstał mój drugi blog:
Basics Gotowe na Wszystko.
gotowinawszystko-markpudelko.blogspot.com. (dziękuję Wam, że tak szybko stał się lubiany).
Odkryłem piękno nowych lalek Mattel. Ciałka Model Muse i różnorodność nowych headmoldów.
Nie traktuję ich do końca jak eksponatów kolekcjonerskich, raczej jako modelki, które pozwalają mi na wyżycie się przy moim drugim hobby, którym jest fotografia. Lalki nie marudzą, są cierpliwe i co najważniejsze są bardzo różnorodne a to daje fajne możliwości. Dlatego w tej ekipie stawiam na różne headmoldy, rasy, płeć, kolory włosów itd. Tak na chwilę obecną wygląda moja kolekcja Gotowych na Wszystko! Trzynaście babek i jeden facet (w drodze kolejne postacie).

My Collection Barbie 

Znów Trochę historii.
Przez pierwsze pół roku kolekcjonerstwa trafiały do mnie przeważnie lalki "trupki", które doprowadzałem do stanu używalności. Był to etap gdzie przy okazji się tych lalek uczyłem. Poznawałem daty nieznanych mi wtedy headmoldów, gatunki włosów, sygnatury ciałek, rodzaje rąk. Dość szybko poznałem tą wiedzę i sprawnie radziłem sobie z identyfikacją nieznanych lalek. Z biegiem czasu odkryłem, że wolę kupować nowe egzemplarze ze wszystkimi dodatkami i w pudełkach. W całej mojej kolekcji trupków znajdują się przede wszystkim Barbie z headmoldem Super Star (1976) oraz jej przyjaciółki z dawnych lat. Praktycznie wcale nie posiadam nowych headmoldów (1998) i Mackie (1991), gdyż zwyczajnie ich nie "czuję".

Mimo, że od jakiegoś czasu całkowicie przestałem zbierać i fascynować się używanymi laleczkami, większość z nich została ze mną i nie mam zamiaru się ich pozbywać. Są dla mnie ważne sentymentalnie i przypominają pewien etap, który już nie wróci. Wśród nich są prezenty od przyjaciół, pierwsze lalki z aukcji internetowych oraz pamiątki rodzinne

My Collection Barbie 

Najważniejsze dla mnie zawsze będą lalki po mojej siostrze, zwłaszcza Barbie i Ken. Bo tą parkę najbardziej pamiętam z godzin dziecięcych zabaw.
Dla Barbie poszukuję jakiegoś fajnego pudełeczka, najlepiej od Silki czy Reprodukcji ze zdejmowanym wieczkiem. Jeśli ktoś ma i nie jest mu potrzebne to z chęcią przygarnę. :)

My Collection Barbie 

Tylko w tym poście postanowiłem zaprezentować całą moją kolekcję, którą uzbierałem i opisałem przez ten rok. Zdjęcie robione w przedpokoju, bo tylko tu dało się wyeksponować ich wszystkich. Lalki z początków przygody kolekcjonerskiej (trupki) i te z teraźniejszości (pudełka). Na chwilę obecną nie wyobrażam sobie życia bez tego hobby, które ciągle się rozwija i przynosi dużą radość i satysfakcję. :)

My Collection Barbie 

Zdjęcia kolekcji dotyczą lalek, które poznaliście w moich poprzednich wpisach, na swoją kolej czekają jeszcze nowe lokatorki. :) Traktuję blog trochę jak internetowy katalog, więc porządek musi być. :)

Skoro rocznica to musiał być też prezent. :)
Padło na reprodukcję pierwszej Barbie Super Star 1977.
Myślę, że ten wybór doskonale sprawdzi się jako trofeum pierwszego roku hobby i bloga.
Przy tej okazji postanowiłem pokazać Wam swoją postać z rocznicowym rarytasem w łapach. :)

 Mars Collector Barbie  

Dziękuję wszystkim za rok wspólnego "lalkowania" i zapraszam w czwartek - gdzie bliżej opiszę rocznicową ikonę stylu.
Pozdrawiam Was Serdecznie Mark.

33 komentarze:

 1. Piękny post i piękna kolekcja Marku.
  Gratuluję Ci pasji i tego, że odkryłeś w niej coś nowego i ważnego dla Ciebie.
  Z życzeniami kolejnych dziesięciu lat bloga, Mark! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No i w koncu widzę Twoją buźkę zamiast jakiejś twarzy lalki na blogu :)
  Twój rocznicowy wpisik bardzo mnie wzruszył momentami. I masz rację, że wybrałeś takie hobby zamiast topić smutki w butelce.
  Życzę Ci Marku, by lalki jeszcze przez kolejne 100 lat cieszyły Cię tak jak dziś.
  I z niecierpliwością czekam na opis rocznicowego prezentu. Naprawdę super :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Życzę Ci żebyś się nie wypalił tak jak ja. Pisz dalej i pokazuj swoje lalki. Choć nie komentuję, to nie znaczy że Cię nie podglądam. Jesteś jedną z niewielu osób dla których kiedyś wrócę na stałe.
  Pozdrawiam Cię najgoręcej i wierzę w Ciebie.
  :****

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniale, że to właśnie lalki, a nie chociażby przytoczony w notce alkohol, pomógł Ci pozbierać się po stracie kogoś tak ważnego, i zachować wspomnienia!
  Życzę Twojemu blogowi stu lat i milionów tak fantastycznych notek, jak do tej pory! ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniały post, bardzo wzruszający. Najważeniejsze jest to, że część Twojej Siostry i wspomnienia dalej żyją w Tobie i Twojej pasji - dlatego życzę Ci aby trwała ona jak najdłużej!
  Teraz sam jesteś inspiracją dla nowych blogowiczów! :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie spodziewałam się, że aż tyle tego jest :) Gratulację samozaparcia w trzymaniu lalek w pudełkach.
  Sama chciałam namówić do tego siostrę i mamę (w końcu to z nimi zbieram lalki), ale jak na razie nie dają się namówić :( Może kiedyś się uda.
  Tymczasem zapudełkowane Barbie podziwiam u Ciebie.
  Pozdrawiam i życzę dużo nowych lalek :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie to opisałeś, Marku, i jesteś kolejnym, niepodważalnym dowodem na to, że lalka to coś więcej niż zabawka!

  Siostra na pewno jest z Ciebie dumna i czuwa nad Tobą. Życzę Ci kolejnego roku tak bardzo obfitującego w nowe lalki! Miło Cię zobaczyć, choć i tak się porządnie zamaskowałeś ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Gratulacje z okazji I-szej rocznicy. Mam nadzieję, że dalej będziesz tak wspaniale prowadził swojego bardzo ciekawego bloga. Wszystkiego najlepszego z tej miłej okazji Mark.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dopiero rok? Po tym jak wprawnie opisujesz najmniejsze szczegóły lalek, począwszy od moldu skończywszy na materiale z którego są wykonane włosy; nie sądziłam, że od roku w tym siedzisz.

  Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy:)

  Masz w kolekcji mnóstwo pięknych okazów, życzę wielu kolejnych, których inni "lalkowicze" będą zazdrościli!
  Sto lat!

  OdpowiedzUsuń
 10. Najlepszego dla twojego bloga 100 lat :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Też życzę Ci wszystkiego najlepszego (i Twoim lalkom)z okazji PIERWSZEJ rocznicy !

  Pamiętam jak zaczynałeś i już wtedy czułam coś, że nie będzie to zwykły blog, a kopalnia Twoich (i jeszcze twojej siostrzenicy - marzeń).

  Zleciało to bardzo szybko, choć czytając to co piszesz mam wrażenie, że już znam Cię tak strasznie długo i tak dobrze (choć nigdy się jeszcze nie spotkaliśmy osobiście).
  Twój blog jest jedynym, który ZAWSZE sprawdzam na "nowe posty".

  Pisz, pisz, pisz !!!!!!

  Duża buźka Marku !!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. Tylko AŻ rok- a bez przesady można Cię Marku nazwać guru i wyrocznią polskich kolekcjonerów Barbie. Wszystkiego najlepszego!

  OdpowiedzUsuń
 13. Mark
  Piękny post, dopracowany w każdym detalu a kolekcja imponująca. Siostra żyje w Tobie i Twoich lalkach i to widać na obu blogach.
  Pozdrawiam K

  OdpowiedzUsuń
 14. Ja również składam życzenia 1 roczku -znamy się od roku a wydaje mi się jakbym znała Cię od zawsze ! Często rozmawialiśmy o Twojej siostrze i o moim synu ,dobrze ze poszedłeś w kierunku lalek a nie tak jak pisałeś w wódkę itp stoczyć się można szybko ...ale co potem ...Twoja kolekcja się tak rozrosła ze nie jedna osoba może jej pozazdrościć !Myślę ze się nie wypalisz i będziesz cały czas pokazywał swoje nowe lalki o których chętnie będziemy czytać na blogu .
  Pozdrawiam i życzę Wszystkiego Dobrego!

  OdpowiedzUsuń
 15. Gratuluję i wszystkiego najlepszego. zapraszam na moje blogi i tez proszę o wpisy. :)

  OdpowiedzUsuń
 16. To tylko rok? A myślałam, że "siedzisz w tym" o wiele dłużej! Tym bardziej podziwiam, że w rok osiągnąłeś aż tyle! Imponująca kolekcja, gratulacje!

  OdpowiedzUsuń
 17. Wszystkiego najlepszego z okazji 1-go roczku bloga Marku. Bardzo się cieszę, że lalki i blog pomogły Ci przetrwać ten trudny czas, a Ż. z pewnością się cieszy i "pomaga" w kolekcjonowaniu kolejnych super okazów :)
  Widzę, że z okazji rocznicy zmieniłeś logo - bardzo profesjonalne i z ikoną na czele !!!
  Życzę kolejnych lat owocnych w lalkowanie :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 18. Marku! Jestem! ;o)
  Dlaczego facet i lalki??? Dlaczego NIE!!! To jest piekne i oby Was wiecej rodzynkow bylo!
  Jak widac po Twoim przykladzie, kolekcjonerstwo zaczyna sie z wielu powodow. Rzeczywiscie trudno uwierzyc, ze to dopiero rok minal, przeciez piszesz o lalkach jak ekspert. A jeszcze (skromnie) nie powiedziales, jak bardzo wielkie postepy zrobiles w fotografii lalek, to jak juz wiesz oceniam na 6+
  Duza buzka i niech zyje zyje (pisze pisze) nam!
  Aga (fleurdolls)

  OdpowiedzUsuń
 19. Piękny post, wzruszająca historia...Cieszę się że są jeszcze tacy ludzie jak Ty, Marku. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. Marku, wszystkiego najlepszego! Kolejnych rocznic! Czytając Twoją opowieść uświadomiłam sobie, że moja pasja - nie lalkowa, a ta filmowa - zaczęła się z trochę podobnych powodów... Jak to dobrze, że wybrałeś właśnie taką (piękną..) drogę radzenia sobie ze statą ukochanej osoby.
  PS: Twoją/moją Repro przekazałam w dobre ręce bez pudełka, więc z miłą chęcią mogę je zwrócić :) Mam też niepotrzebne pudełko - też ze zdejmowanym wieczkiem - od Wind Rider.

  OdpowiedzUsuń
 21. Niesamowite, ile zrobiłeś przez rok. Ile lalek zgromadziłeś.
  Doskonale Cię rozumiem - u mnie też lalki są sposobem na zagłuszenie bólu po odejściu ukochanej osoby.
  Życzę Ci dużo siły, wytrwałości i kolejnych pięknych lalek.
  Bardzo lubię do Ciebie zaglądać, rewelacyjnie potrafisz zaprezentować lalki.
  Gratulacje :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Wszystkim bardzo mocno dziękuję za taką dawkę miłych słów na temat bloga i mojej osoby.
  Cieszy mnie widzieć Was tu tak licznie, dziękuję. :)
  Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 23. Z okazji urodzin bloga życzę wszystkiego naj - ogromnej ilości postów, ciekawych zdobyczy i zadowolenia ze swojej pasji. Pokazałeś tutaj spory kawałek siebie, za co Ci dziękuję. Tak sobie pomyślałam, że być może dla wielu z nas jest to pasja, która pozwala na chwilową ucieczkę w świat marzeń i sprawia, że życie nabiera kolorów, pozwala odgonić troski. Za tymi wszystkimi nierealnymi twarzyczkami, moldami i kreacjami kryje się w końcu wrażliwa dusza:) Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń
 24. wszystko zostało już napisane i życzone, więc pozostaje mi tylko dopisać się do reszty.
  Gratuluję i pozdrawiam :*

  OdpowiedzUsuń
 25. bardzo inspirująca historia zupelnie jak ten Marwencol.

  OdpowiedzUsuń
 26. Marku wszytskiego naaaaajlepszego i dalszych sukcesów! Niech twoja siostra parzy i niech będzie z ciebie dumna!
  Wspaniała kolekcja i zapał do pracy ! Jesteś super i oby tak dalej!::)

  OdpowiedzUsuń
 27. Czytając takie wpisy od Was, serducho rośnie. :)
  Fajne uczucie, że moja praca nad blogiem jest doceniana i podoba się innym.
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 28. Gratuluję Ci Marku i tego,że ten blog ma rok i Twojej wspaniałej kolekcji i tego jakim jesteś fajnym facetem!Cieszę się,że masz odwagę cywilną mówić o rzeczach trudnych i że właśnie w taki sposób potrafisz pielęgnować wspomninia :) Niejeden człowiek wolałby wódę czy inne używki,ale to co Ty robisz jest prawdziwą pasją,która narodziła się naturalnie :)
  Życzę Ci abys z nami był jak najdłużej!!!
  :)

  OdpowiedzUsuń
 29. przykro mi z powodu siostry :) fajny masz zbiorek , i piekny usmiech an twarzy ^^

  OdpowiedzUsuń
 30. Gratulacje!Ilość komentarzy zaskakuje.W tak krótkim czasie...Ja w lalkach siedzę od niedawna.Bardziej Pullip,Dal albo MH.Ciekawie się o lalkach czyta:D
  Zapraszam na otwarcie mojego nowego bloga http://kawiarenka-nike.blogspot.com/ będzie miło jak zajrzysz i przyczynisz się do sukcesu w liczbie komentarzy.:D
  Pozdrawiam
  Niki

  OdpowiedzUsuń
 31. Marku!
  Piękna kolekcja i piękny wpis, bardzo osobisty i wzruszający.
  życzę kolejnego udanego roku na blogu, widząc liczbę lalek w Twojej kolekcji trudno uwierzyć że to tylko rok.
  Pozdrawiam,
  Imogen

  OdpowiedzUsuń
 32. Gratulacje i najlepsze życzenia z okazji rocznicy tak wspaniałego bloga, Marku. To istna kopalnia wiedzy. Podziwiam Twoją pasję z jaką opisujesz każdą lalkę. Sporo się ich u Ciebie nazbierało i na pewno to grono się jeszcze powiększy. Przyjemnie ogląda się taką kolekcję. Widać również konsekwencję w prowadzeniu bloga, której mi niestety pomału ubywa wraz z brakiem czasu.
  Wszystkiego dobrego i wielu pięknych lalek.
  J

  OdpowiedzUsuń
 33. Mnie też siępodoba, że opisujesz zwiężle co i jak i skąd.

  Po tym wszystkim na bank Marek puchnie z dumy i szykuje kase na kolejne lalki :)

  Mieć tyle dziewczyn... i to jakich- Zakrecony koleś nie ma co:)

  Życzę nieskończonej weny.

  OdpowiedzUsuń
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety

1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1967 1969 1971 1973 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 2000 2002 2003 2004 2005 2006 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 3-Piece Wall Unit 35th Anniversary 80s Sunny Petra Abbey Bominable Afro-American akcesoria Alek Wec Alexis All American All Stars Allan And the Beat Angel Face Argentina Astronaut Bali Barbie Barbie Barbie & Friends Barbie #1 Barbie as Marilyn Barbie Collector Barbie The Icon Basics Beach Blast Bedroom Accents Bendable Leg Beverly Hills 90210 Birthday Wishes Black & White Bathing Suit Black & White Stripes Black Barbie Blonde Ambition Bob Mackie Brandon Brazilian Brenda Bubble Cut Bubbling Mermaid Barbie Butterfly Art Barbie Cali Girl California Dream Campfire Camping Fun Capri Barbie Car Career of the year Casta Fierce Catrine DeMew Checked Style Chelsea China Christie City Shine City Shopper Clawdeen Wolf Clawdia Wolf Cleo de Nile Coll city blues Cooking Centre Costume Ball Courtney Crystal Cupcake Chef Curvy Cut N Style Barbie czwarta rocznica bloga Daisy Top Dana Dance Club Dance Magic Day-to-Night Debut Dee Dee Derek Deuce Gordon Devon Diana Dining Table Diva doll case doll room Dolled up Denim domek Donna Martin DOTW Double Denim Look Draculaura Dream Date Dream Furniture dream store Druga rocznica bloga Duble Date Dylan Dynasty Ekipa Elle Eedee Emerald Check Emerald Elegance Enchantel Evening Evening Sparkle Extra Long Hair Fab Fringe Fancy Frills Farmer Fashion Fashion details Fashion Doll Case Fashion Jeans Fashion Play Fashion Queen Fashionably Floral Fashionistas Ferrari Film Director Fleur Flocked Hair Floral Flair Flower Power Teresa Fold 'n Fun Football Player Frankie Stein Friendship Barbie Friendship Freundschafts Fun to Dress Fun-To-Dress Game Developer Garden Party Ghanian Ghoulia Yelps Gillington "Gil" Webber Glam Bike Glam Night Glam Vacation Glamour Bed Glitter Beach Gold Gold Label Gold Medal Golden Dream Gone Platinum Diva Great Date Ken Great Shape Happy Birthday Happy Holidays Hawaiian Fun headmod Tango Headmold 2016 Headmold AA 2016 Headmold Afro Fashionistas 2016 Headmold Allan 1963 Headmold Aphrodite 2009 Headmold Asha 1990 Headmold Chelsea 2010 Headmold Christie 1987 Headmold Claudette 2014 Headmold Curvy closed mouth 2015 Headmold Derek 1985 Headmold Desiree/Artsy 2001 Headmold Diva 1985 Headmold Fashionistas - closed mouth 2010 Headmold Fashionistas Smiley 2015 Headmold FQ 1958 Headmold Generation Girl 1998 Headmold Goddess 1998 Headmold JLO 2013 Headmold Karl 2013 Headmold Kassandra 2014 Headmold Kayla/Lea 2000 Headmold Ken 1960 Headmold Ken 1983 Headmold Ken 1986 Headmold Ken 1988 Headmold Ken 1991 Headmold Ken 2009 Headmold Ken 2012 Headmold Ken 2015 Headmold Ken 2016 Headmold Ken/Alan Headmold Kim 2014 Headmold Kissing 1978 Headmold Lara/Ana 1998 Headmold LeAnn / Carnaval 2003 Headmold Mackie 1991 Headmold Mbili 2001 Headmold Mbili 2011 Headmold Midge 1958 Headmold Millie 2013 Headmold Millie closed mouth 2015 Headmold Neysa 2014 Headmold Nostalgic 1958 Headmold Oriental 1980 Headmold Raquelle 2010 Headmold Raquelle 2012 Headmold Ryan 2012 Headmold Shani 1990 Headmold Skipper 1963 Headmold Skipper 1984 Headmold Skipper 1987 Headmold Skipper 2010 Headmold Spanish 1982 Headmold Stacey 1965 Headmold Stacie 2010 Headmold Steffie 1971 Headmold Steven 1987 Headmold Summer 2003 Headmold Summer 2011 Headmold Summer 2012 Headmold Super Star 1976 Headmold Teresa 1990 Headmold Teresa 2012 Headmold Twist'n Turn 1966 Headmold Vintage 1958 Headmold Western (Winking) 1976-1980 Hip Hoodie Hollywood Hair Hollywood Nails Barbie Homecoming Queen Honey Swamp Hot Rockin Fun Hot Stuff house Ice Capades 50 India Inwazja Monster High Iris Clops Jamaican Barbie Jeans Barbie Jennifer Lopez Jewel Secrets Jewel Secrets Barbie Jewerly Pack Kayla Kelly Taylor Ken Kira Kissing Barbie Kitchen Accents Kitchen Playset Krystle Książki o Lalkach La Casa Villa Terrasse Lagoona Blue Lalaloopsy Zuza Lalki Lalkowy Świat Barattei Lea Life in the Dreamhouse Living Pretty Liza Logo Barbie Lorna McNessie Love That Lace Lovely in Lilac Luna Mothews Luncheon Ensemble Lundby Łabędziem Być Made For Each Other Made to Move Magic Curl Magic Moves Malibu Mardi Gras Marilyn Monroe Marisol Coxi Mars Collector Barbie Mary Poppins Marzenia meble Meeting Erynnis Meeting Jola Meeting Kasia Meowlody Midge Midge i Baby Midnight Gala Migde Miko Mirror Mix 'N Match Monster High Mouscedes King Movin Groovin Barbie Movin Groovin Kira My collection of Barbie My Favorite My First Barbie My First Princess My Little Pony New Friends 2015 Nia Nikki Ocean Friends Ooak Ooak fashion Operetta Oriental P.J. Paczki Paint N Dazzle Barbie Parisian Barbie Peach Pretty Peaches 'n Cream Perfume Giving Perfume Pretty Pet Doctor Barbie Petiie Petra Pewex piąta rocznica bloga Picnic Set Picture Pockets Pierwsza Rocznica Bloga Pink & Fabulous Pink & Pretty Pink Jubilee Pink Passport Plaid on Plaid Początek Polka Dot Fun Pool Chic Pop Icon Pretty Changes Pretty in Python PRL Pudełka Pudełka dla lalek Purrsephone. Toralei Rain or Sun Teresa Rainbow Hair Raquelle Real Dancing Action Red Carpet Repro Robecca Steam Rock 'N' Roll Plaid Rockers Rocznice Roll top desk & Bookcase Roller Skating rooted hair Ru Paul Ruby Red Floral Russian Barbie Ryan Shoes Silken Flame Silkstone Sirena Von Boo Skateboader Skelita Calaveras Skipper Sofa/Bed & Chair Solo in the Spotlight spa dla włosów Spanish Sparkle Eyes Special Edition Special Limited Edition Spectra Vondergeist Splash 'N Color Spring Into Style Stacie Steven Straight Leg Style Style Magic Style so Sweet Summer Sun Gold Malibu Sun Lovin Malibu Sun Sensation Sunsational Malibu Super Hair Super Star Super Style Superstar Forever Collection Sweet Roses Sweet Tea Sweetheart Stripes Szósta rocznica Szykowna Tall Teen Time Teresa Terrific Teal The Barbie Look The Original Teenage Fashion Tonner Top Pudło Totally Hair Toy Story Toys „R” Us Travel Agent Tropical Trupy w szafach Trzecia rocznica bloga tutorial Tutu Cool Twirlin Makeup Teresa Twirly Curls Twist' N Turn Tyler United Colors Of Benetton Urban Jungle Va-Va-Violet Venus McFlytrap Vintage Wedding Day Wedding Party Midge Wesołych Świąt Western Western Fun Wet 'n Wild Whitney Witryna Workin' Out Workout Center World of Fashion World Tour Wydowna Spider Z Króliczej Norki Z pierścionkiem Zig and Zag