czwartek, 28 czerwca 2012

All American Ken® 1990

Jak wszyscy wiemy postać Kena traktowana jest w świecie kolekcjonerów trochę po macoszemu. Oczywiście zdarzają się fascynaci i namiętni zbieracze tylko chłopaka Barbie. Jednakże trzeba przyznać, że w dużej mniejszości. Ja mam do Kena neutralny stosunek, choć nie ukrywam, że bardzo lubię headmoldy datowane na rok 1983 oraz 1988. Kojarzą mi się z dzieciństwem i cudownymi latami świetności firmy Mattel. Oba moldy nie różnią się od siebie znacząco, owszem zachodzą w nim kosmetyczne zmiany jak fryzura czy zaokrąglenie twarzy. Jednak najważniejszą i zdecydowanie najkorzystniejszą z różnic jest zmiana sposobu mocowania głowy. Rocznik 1983 ma montowaną tradycyjnie, bez większych możliwości ruchomych (lewa-prawa), natomiast 1988 ma głowę na kulce, dając mu swobodną artykulację taką jak u Barbie. Zazwyczaj szkoda mi pieniędzy na Kenów, ale dzisiejszy bohater to Ken All American 1990, a tą serię koniecznie chciałem mieć w całości. Trzeba więc było szarpnąć się na facecika, który nie ukrywajmy nie jest wart ceny swojej dziewczyny. :)


Dossier
imię - Ken
data przybycia do mnie - 13 czerwca 2012
rok produkcji - 1990
headmold - Ken 1988
ciałko - 1968
ręce - PTS - zgięte w łokciach
seria - All American
produkcja - MADE IN MALAYSIA
numer katalogowy - 9424
oczy - niebieskie
włosy - blond

Ken All American 1990


Ken ubrany jest w jasny, żółty podkoszulek z aplikacjami oraz jeansowe spodnie z emblematami flagi USA.
Ken All American 1990

Seria jest zaopatrzona z sportowe obuwie Reeboka. 
Niestety, Ken posiada tylko jedną parę, gdy cała świta babińca dwie. Czyżby potwierdziły się wyżej pisane słowa. Wychodzi na to, że nawet Mattel traktuje Kena po macoszemu. 

Ken All American 1990

Oczy Kena są ciemno niebieskie, ozdobione odblaskiem światła. Nad okiem kroją się grube, krótkie brwi . Usta są w kolorze naturalnego beżu, zlewają się ze śniadą cerą przy czym widoczny jest tylko biały uśmiech. 

Ken All American 1990

Mimo braku prawdziwych włosów z dużym sentymentem patrzę na jego blond fryzurę. Zaczesana na bok, gęsta, plastikowa czupryna to kwintesencja Kenów z dawnych lat. Jest w tym jeden plus, taki jegomość był wiecznie nieskazitelny i nie narażony na poczochranie. :) 

Ken All American 1990

Na zdjęciach może tego nie widać, ale Ken ma dwa kolory włosów. Jaśniejszą grzywkę i ciemniejszy tył. Koloryzacja bardzo często stosowana u Kenów z końca lat 80 i początku 90. 

Ken All American 1990

All American (1990) razem z kolegą Kenem Ski Fun (1991) - pamiątką z dzieciństwa.
Ski Fun to najlepiej utrzymana laka z całej mojej rodzinnej kolekcji. Pewnie dlatego, że ubrań zastępczych dla Kenów było znacznie mniej niż dla Barbie, dzięki temu mimo upływu lat Ski nadal posiada swoje oryginalne łaszki. Panowie są bardzo do siebie podobni, różnią ich tylko odcienie włosów i kolorystyka oka. 

Ken All American 1990

All American jest moim drugim Kenem w pudełku z lat 80-90.
Tu możemy zauważyć różnicę między headmoldem 1988 a 1983. 
Jest jeszcze Steven, ale to Steven a nie Ken. :)

Ken All American 1990

Ken jest czwartym uczestnikiem serii All American. Do kompletu brakuje mi już tylko przepięknej Teresy.
Tereska ma headmold Steffie (1971), co za tym idzie jest dość trudno dostępna w rozsądnej cenie. Oczywiście mowa o egzemplarzu NRFB, a tylko taki mnie satysfakcjonuje. 

Ken All American 1990

Kira, Christie, Barbie, Ken - All American 1990, oczekują ostatniej koleżanki z paczki.

Ken All American 1990

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety