piątek, 6 listopada 2015

Piąta rocznica bloga oraz Tonner - Tyler 2003

Witam serdecznie w listopadzie na piątych urodzinach mojego bloga. Ten rok minął bardzo szybko, ale przyniósł o wiele więcej zmian w mojej kolekcji niż cztery poprzednie lata. Wszystko z uwagi na nowości na rynku Mattela, który sprawnie karmi wielu polskich i zagranicznych kolekcjonerów swoimi produktami. Zaczęło się od niej (KLIK), ta lalka zapoczątkowała szaleństwo zakupowe Barbie z nową twarzą. Po krótkiej chwili Barbie i jej przyjaciółki zaskoczyły nas liczebnością w serii Fashionistas. Zdecydowanie odzyskały utraconą niegdyś klasę oraz normalny rozmiar głów. Nowości bardzo zachwiały moimi lalkowymi priorytetami, Super Star (1976) nadal jest ukochana, ale musiała trochę ustąpić New Face (2013). Czy nowe Barbie całkowicie zawładną moim zbiorem? Z pewnością mają sporą szansę na liczną populację, ale jednak Barbie archiwalne są bardzo silnie zakorzenione w mojej kolekcjonerskiej głowie, więc nadal sukcesywnie po nie sięgam. Na zdjęciu poniżej prezentuję teraźniejszy stan mojego zbiorku. Nastąpiła mała zmiana w umeblowaniu, a mianowicie dokupiłem kolejny regał, by wykorzystać maksimum wolnej przestrzeni. Bardzo przepraszam na szlafroki na drzwiach, których zapomniałem zdjąć do tego zdjęcia, ale mój pokój lalkowy to również sypialnia i odwrotnie. :) 
Ps. Każde zdjęcie stanie się większe po kliknięciu. 
Mars Collection Barbie 2015

Moja cecha rozpoznawcza to uwielbienie do porządku i ładu, więc pewnie nikogo nie zdziwi, że większość lalek poukładanych jest rocznikami powstania lub też według innych metod segregacji. My Favorite, Monster, czy reprodukcje stoją razem. Taki system przechowywania bardzo ułatwia poszukiwania, gdy nagle potrzebuję znaleźć konkretną lalkę.
Mars Collection Barbie 2015

Moje trzy i pół metrowe pudełko z lalkami - radość dla oka i kolekcjonerskiej duszy. Czasem otrzymuję maile od czytelników mojego bloga z pytaniem, czy taka ilość lalek nie przytłacza mnie w takim miejscu, jakim jest sypialnia. Otóż nie, nie przytłacza, gdyż po pierwsze większość zbioru jest za szybą, przez co kolekcja jest jakby przymglona - szyby odbijają światło. Po drugie traktuje zbiór jak ruchomą tapetę, bez której pokój wydaje się łysy. Odczułem to przy zeszłorocznym malowaniu, gdy wszystkie meble wystawione były na korytarz. Kwestia przyzwyczajenia i uwielbienia. Może kiedyś odkupię od sąsiadów kawalerkę za ścianą i tak otrzymany czwarty pokój przerobię na oddzielną lalkową izbę. ;)
Mars Collection Barbie 2015

Sposób ustawienia pudełek jest bardzo różny w zależności od moich chęci i nastroju. Bardzo lubiana obecnie seria Fashonistas stoi w sposób zaprezentowany na zdjęciu poniżej. Taka forma prezentacji jest bardzo fajna z uwagi na możliwość zmiany uczestniczek wystawy.
Mars Collection Barbie 2015

Gdy stojące na froncie lalki mi się opatrzą, wystarczy kilka ruchów i już ich miejsce zastępują inne. Można tak bez końca, jak w kalejdoskopie.
Mars Collection Barbie 2015

Lalki archiwalne prezentują się na kilka sposobów, stojąc albo bokami (jak książki), albo jedne za drugimi jak wcześniej prezentowane Fashionistas. Są też przypadki, że wybrana lalka stoi frontem do szyby, a za nią jest pusto. Taki widok daje mi wielką radość i świadomość, że jest jeszcze miejsce na przygarnianie kolejnych egzemplarzy z danej serii np. Sparkle Eyes AA. 
Mars Collection Barbie 2015

Tu kolejna pusta przestrzeń dająca "otwarte okno" dla przygarniania kolejnych lalek. Nie jest dla mnie problemem, że jedne pudła są ukryte za drugimi, bo gdy tylko mam ochotę, wyciągam wybrany egzemplarz i gapię się do woli. Buszowanie między pudelkami ułatwia odkrywanie dawno niewidzianych lalek i podziwiania ich urody na nowo, a przy okazji skłania do robienia porządków. ;) 
Mars Collection Barbie 2015

Skrzydło B to miejsce na lalki debox oraz zregenerowane trupki. Oczywiście nie licząc pudeł serii Happy Holidays stojących na meblach. To skrzydło jest dowodem na to, że ja naprawdę lubię lalki bez pudełek i wcale nimi nie gardzę, bo gdyby tak było, to naprawdę nie inwestowałbym w setkę identycznych stojaków, by ładnie się prezentowały.  
Mars Collection Barbie 2015

W tej grupie lalek również staram się zachować względny porządek. Dwie pierwsze półki od góry zajmują lalki debox w oryginalnych outfit-ach i oczywiście są poukładane rocznikami. Trzecia półka należy do lalek na ciałach Model Muse.
Mars Collection Barbie 2015

Kilka osób pytało mnie również, co zrobiłem z kolekcją lalek z początków mojej przygody kolekcjonerskiej, czyli z tak zwanymi "tupkami". Sprzedałem, czy może zalegają w zbiorowej kartonowej mogile? Otóż nic z tych rzeczy. Każda z lalek jest nadal ze mną, oczywiście nie licząc wyjątków, które sprezentowałem zaprzyjaźnionym kolekcjonerom. Lalki widoczne na dolnych półkach nazywam ooak fashion. Stoją ubrane w ciuszki, które szyły moje lalkowe koleżanki. Owszem są ściśnięte jak sardynki stoi ich tam chyba z siedemdziesiąt, ale każda ma własną podpórkę, więc nie mam problemu z efektem domina, gdy potrzebuję wyciągnąć jedną z nich. Planuję kiedyś zrobić dla wszystkich lalek ze skrzydła B oddzielną stronę na blogu, taką, jaką stworzyłem dla NRFB (KLIK), ale to wymaga wiele czasu. Na samą myśl o wyciąganiu setek rezydentek przed obiektyw robi mi się słabo. ;) 
Mars Collection Barbie 2015

Moje plany na dalszą lalkową drogę? Tak się złożyło, że już nie planuję, bo nigdy nie wiadomo co jeszcze mnie zauroczy. Rok 2015 był dla mojej kolekcji przełomowy, Barbie zmieniła twarz, a razem z nią styl, więc wiele jej nowych odsłon zechciałem posiadać w zbiorze. Razem za nową Barbie i innymi premierowymi przyjaciółkami na salony Mattela powróciło wiele znanych i lubianych twarzy wnosząc nutkę, a właściwie całą gamę świeżości. Swoje miejsce znalazła też pierwsza lalka Tonner, więc już nie planuję, bo posiadając przywilej posiadania większości lalek z wishlisty mogę zacząć wydziwiać i bawić się w poszukiwania nowych nurtów.

*

Czas na prezentację rocznicowej lalki, którą sprawiłem sobie przeszło miesiąc temu, ale właśnie z myślą o piątej rocznicy. Z lalkami Tonner-a miałem styczność już na samym początku zabawy w kolekcjonera. Pamiętam, że zrobiły na mnie wrażenie, zwłaszcza ich wielkość i bardzo realistyczne twarze, ale fascynacji do nich nie poczułem. W tym roku odczułem dziwną potrzebę zakupu pierwszej własnej Tonner. Nie jest to żadna rynkowa nowość, ale bardzo się z niej cieszę. Zaszczepiła we mnie chęć posiadania jeszcze kilku egzemplarzy tej zdecydowanie interesującej lalki. 

Dossier
imię: Tyler 
data przybycia do mnie: 1 października 2015
seria: Tyler Wentworth Collection 
produkcja: Made in China
data produkcji: 2003
numer katalogowy: TW0304
headmold: Robert Tonner Cool Co. INC
ciało: 2003
ręce: artykulacja
oczy: szaro-błękitne 
włosy: miodowy blond 
usta: czerwone

Przybyła do mnie w swoim oryginalnym fioletowym pudełku i tak też zamierzam ją przechowywać. Nie mam potrzeby biegać z nią po łąkach i polach tylko dlatego, że jest duża i realistyczna. Taki etap przygody z lalkami mam już zdecydowanie za sobą. Wystarczy mi, że czasem na nią popatrzę. Taki już we mnie urok fascynata lalek w pudełku. 
Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Tyler ubrana jest w strój kobiety biznesu. Ma na sobie białe body i czarne spodnie. Pod spodem lalka ma nawet rajstopy. Przymocowana jest wstążkami, taki sposób mocowania jest bardzo wytworny. Miała na sobie również foliowe zabezpieczające woreczki, ale zdjąłem je dla potrzeb prezentacji. 
Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Włosy lalki chroni biała siateczka, która ma powstrzymać kosmyki przed targaniem. 
Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Naszyjnik z pereł ciągle jeszcze w woreczku. 
Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Nie każda Tonner mi się podoba, za to w Tyler jest coś bardzo przyciągającego. To jej piękna twarz, która wydaje się smutna, ale jednocześnie lekko uśmiechnięta, albo tylko ja mam takie wrażenie. Szaro-błękitne oczy spoglądają jakoś tak ludzko, że aż dziwne to robi wrażenie. Usta pokryte soczystym kolorem czerwieni są również bardzo naturalne. 
Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Kolejnym fajnym akcentem lalki jest miodowy kolor włosów oraz ogólna fryzura, czyli gładki kucyk zaczesany do góry. Root włosów jest bardzo staranny i gęsty. W uszach lalki tkwią kolczyki perełki zawieszone na złotym uchwycie. 
Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Katalog z różnymi lalkami z tej serii, to mała książeczka wykonana z połyskującego papieru. To moja pierwsza styczność z pudełkową Tonerk-ą, więc zachwycił mnie w niej każdy detal. 
Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Tonner-Tyler Wentworth Collection 

Na koniec zdjęcie promocyjne, na którym jest widoczna brunetka - jedna z trzech dostępnych opcji koloru włosów. Ubiegając pytania, czy planuję dalsze Tonner-ki? Tak planuję! Zdecydowanie są to lalki, które na pewno się u mnie rozmnożą, oczywiście nie tak jak Barbie, ale planuje mieć jeszcze brunetkę, szatynkę i rudą, aha i oczywiście jakąś AA. ;) 
http://www.tonnercollectibles.com
Tyle na dziś. Do zobaczenia w kolejnej nocie, ale najwcześniej za dwa tygodnie, bo właśnie wybieram się na jesienny urlop.
Pozdrawiam Mars 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety

1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1967 1969 1971 1973 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 2000 2002 2003 2004 2005 2006 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 3-Piece Wall Unit 35th Anniversary 80s Sunny Petra Abbey Bominable Afro-American akcesoria Alek Wec Alexis All American All Stars Allan And the Beat Angel Face Animal Lovin Argentina Astronaut Baker Play Set Bali Barbie Barbie Barbie & Friends Barbie #1 Barbie as Marilyn Barbie Collector Barbie The Icon Basics Beach Blast Bedroom Accents Bendable Leg Beverly Hills 90210 Birthday Wishes Black & White Bathing Suit Black & White Stripes Black Barbie Blonde Ambition Bob Mackie Brandon Brazilian Brenda Bubble Cut Bubbling Mermaid Barbie Butterfly Art Barbie Cali Girl California Dream Camp Campfire Camping Fun Capri Barbie Car Career Barbie Career of the year Casta Fierce Catrine DeMew Checked Style Chelsea China Christie City Shine City Shopper Clawdeen Wolf Clawdia Wolf Cleo de Nile Coll city blues Cooking Centre Cool Times Costa del Sol Costume Ball Courtney Crimp & Curl Crystal Cupcake Chef Curvy Curvy closed mouth 2015 Cut N Style Barbie czwarta rocznica bloga D.I.Y. Emoji Style Daisy Top Dana Dance Club Dance Magic Day-to-Night Debut Dee Dee Derek Deuce Gordon Devon Diana Dining Table Diva doll & furniture doll case doll room Dolled up Denim domek Donna Martin DOTW Double Denim Look Draculaura Dream Date Dream Furniture dream store Druga rocznica bloga Duble Date Dylan Dynasty Ekipa Elle Eedee Emerald Check Emerald Elegance Enchantel Evening Eskimo Evening Sparkle Extra Long Hair Fab Fringe Fancy Frills Farmer Fashion Fashion details Fashion Doll Case Fashion Jeans Fashion Play Fashion Queen Fashionably Floral Fashionistas Ferrari Film Director Fleur Flocked Hair Floral Flair Flower Power Teresa Fold 'n Fun Football Player Frankie Stein Friendship Friendship Barbie Friendship Freundschafts Fun to Dress Fun-To-Dress furniture Game Developer Garden Party Ghanian Ghoulia Yelps Gillington "Gil" Webber Glam Bike Glam Night Glam Vacation Glamour Bed Glitter Beach Gold Gold Label Gold Medal Golden Dream Gone Platinum Diva Gran Canaria Great Date Ken Great Shape Happy Birthday Happy Holidays Hawaiian Fun hea headmod Tango Headmold 2016 Headmold AA 2016 Headmold Afro Fashionistas 2016 Headmold Alan 1990 Headmold Allan 1963 Headmold Aphrodite 2009 Headmold Asha 1990 Headmold Chelsea 2010 Headmold Christie 1987 Headmold Claudette 2014 Headmold Curvy closed mouth 2015 Headmold Derek 1985 Headmold Desiree/Artsy 2001 Headmold Diva 1985 Headmold Fashionistas - closed mouth 2010 Headmold Fashionistas Smiley 2015 Headmold FQ 1958 Headmold Generation Girl 1998 Headmold Goddess 1998 Headmold JLO 2013 Headmold Karl 2013 Headmold Kassandra 2014 Headmold Kayla/Lea 2000 Headmold Ken 1960 Headmold Ken 1983 Headmold Ken 1986 Headmold Ken 1988 Headmold Ken 1991 Headmold Ken 2009 Headmold Ken 2012 Headmold Ken 2015 Headmold Ken 2016 Headmold Ken/Alan Headmold Kim 2014 Headmold Kissing 1978 Headmold Lara/Ana 1998 Headmold LeAnn / Carnaval 2003 Headmold Mackie 1991 Headmold Mbili 2001 Headmold Mbili 2011 Headmold Midge 1958 Headmold Millie 2013 Headmold Millie closed mouth 2015 Headmold Neysa 2014 Headmold Nostalgic 1958 Headmold Oriental 1980 Headmold Raquelle 2010 Headmold Raquelle 2012 Headmold Ryan 2012 Headmold Shani 1990 Headmold Skipper 1963 Headmold Skipper 1984 Headmold Skipper 1987 Headmold Skipper 2010 Headmold Smile 2016 Headmold Spanish 1982 Headmold Stacey 1965 Headmold Stacie 2010 Headmold Steffie 1971 Headmold Steven 1987 Headmold Summer 2003 Headmold Summer 2011 Headmold Summer 2012 Headmold Super Star 1976 Headmold Teresa 1990 Headmold Teresa 2012 Headmold Twist'n Turn 1966 Headmold Vintage 1958 Headmold Western (Winking) 1976-1980 Hip Hoodie holiday Hollywood Hair Hollywood Nails Barbie Homecoming Queen Honey Swamp Hot Rockin Fun Hot Stuff house Ice Capades 50 India Inwazja Monster High Iris Clops Jamaican Barbie Jeans Barbie Jennifer Lopez Jewel Secrets Jewel Secrets Barbie Jewerly Pack Kayla Kelly Taylor Ken Kira Kissing Barbie Kitchen Accents Kitchen Playset Krystle Książki o Lalkach La Casa Villa Terrasse Lagoona Blue Lalaloopsy Zuza Lalki Lalkowy Świat Barattei Lavender Looks Lea Life in the Dreamhouse Living Pretty Liza Logo Barbie Lorna McNessie Love That Lace Lovely in Lilac Luna Mothews Luncheon Ensemble Lundby Łabędziem Być Made For Each Other Made to Move Magic Curl Magic Moves Malibu Mardi Gras Marilyn Monroe Marisol Coxi Mars Collector Barbie Mary Poppins Marzenia meble Meeting Erynnis Meeting Jola Meeting Kasia Meowlody Midge Midge i Baby Midnight Gala Migde Miko Mirror Mix 'N Match Monster High Mouscedes King Movin Groovin Barbie Movin Groovin Kira Musician My collection of Barbie My Favorite My First Barbie My First Princess My Little Pony New Friends 2015 Nia Nikki Ocean Friends Ooak Ooak fashion Operetta Oriental ósma rocznica P.J. Paczki Paint N Dazzle Barbie Parisian Barbie Peach Pretty Peaches 'n Cream Perfume Giving Perfume Pretty Pet Doctor Barbie Petiie Petra Pewex piąta rocznica bloga Picnic Set Picture Pockets Pierwsza Rocznica Bloga Pink & Fabulous Pink & Pretty Pink Jubilee Pink Passport Plaid on Plaid Początek Polish Polka Dot Fun pool & slide Pool Chic Pop Icon Pretty Changes Pretty in Python PRL Pudełka Pudełka dla lalek Purrsephone. Toralei Rain or Sun Teresa Rainbow Hair Raquelle Real Dancing Action Red Carpet Repro Robecca Steam Rock 'N' Roll Plaid Rockers Rocznice Roll top desk & Bookcase Roller Skating rooted hair Ru Paul Ruby Red Floral Russian Barbie Ryan Scientist Shoes Silken Flame Silkstone Sirena Von Boo Skateboader Skelita Calaveras Skipper Sofa/Bed & Chair Solo in the Spotlight spa dla włosów Spanish Sparkle Eyes Special Edition Special Limited Edition Spectra Vondergeist Splash 'N Color Spring Into Style Stacie Steven Straight Leg Style Style Magic Style so Sweet Summer Sun Gold Malibu Sun Lovin Malibu Sun Sensation Sunsational Malibu Super Hair Super Star Super Style Superstar Forever Collection Sweet Roses Sweet Tea Sweetheart Stripes Szósta rocznica Szykowna Tall Teen Time Teresa Terrific Teal The Barbie Look The Original Teenage Fashion Tonner Top Pudło Totally Hair Toy Story Toys „R” Us Travel Agent Tropical Trupy w szafach Trzecia rocznica bloga tutorial Tutu Cool Twirlin Makeup Teresa Twirly Curls Twist' N Turn Tyler United Colors Of Benetton Urban Jungle Va-Va-Violet Venus McFlytrap Vintage Wedding Day Wedding Party Midge Wesołych Świąt Western Western Fun Wet 'n Wild Whitney Witryna Workin' Out Workout Center World of Fashion World Tour Wydowna Spider Z Króliczej Norki Z pierścionkiem Zig and Zag