czwartek, 9 czerwca 2016

Fashionistas™ Barbie® 2015 cz.4 (13) i temat Kolekcjoner Barbie

Hej witajcie!
Lekko zirytowany jestem faktem, że kolejna część nowych Fashionistas jeszcze nie trafiła do naszych sklepów. Po pojawieniu się pod koniec marca czterech przedstawicielek nowych sylwetek KLIK myślałem, że na następną turę będę czekał niecały miesiąc, a tu jak na złość pustki! Za granicami naszego kraju kolekcjonerzy już dawno cieszą się nowościami, na które ja mogę tylko patrzeć i podziwiać na ich zdjęciach. Myślałem już nawet o sprowadzeniu kilku przez eBay, ale zwyczajnie się boję, że przyjdą do mnie egzemplarze z krzywymi oczami, czy innymi deformacjami twarzy. Jakiś czas temu będąc w pobliskim Smyk-u wpadł mi w oko ciemnowłosy Ken, który dał mi światełko nadziei, że za chwilę ujrzę wyczekiwane damskie modele. Niestety, poszukiwania okazały się zbędne, więc oblizałem się smakiem i wyszedłem z jednym nowym chłopakiem.

Dossier
imię: Ken (nr 3)
data przybycia do mnie: 14 maja 2016
seria: Fashionistas DGY66
produkcja: Made in China
numer katalogowy: DMF41
box date: 2015
na rynku: 2016
headmold: Ken 2015
ciało: 2015
ręce: PTS brak artykulacji
nogi: brak artykulacji
odcień skóry: śniady
oczy: brązowe
usta: cieliste
włosy: ciemny brąz

Bardzo mi się podoba całość tego produktu. Lalek jest bardzo udany i jest pierwszym ciemnowłosym Kenem w nowej generacji Fashionistas.
Fashionistas™ Ken® 2015 -3 
Ubiór:
Beżowa koszulka w łososiowe i granatowe paski, szare jeansy i wysokie czarne buty.
Fashionistas™ Ken® 2015 -3 

Na twarzy Kena widzimy czarne okulary, a właściwie czarne oprawki (bez szkieł). Noszenie oprawek hmm, takiej mody jeszcze nie widziałem, ale w zamyśle pewnie chodziło, że brak szybek ma imitować szkła zerówki. Ogólnie fajnie to wygląda i nadaje twarzy Kena pewnego charakterku. Nowa fryzura w połączeniu z ciemnym kolorem sprawdza się tu również bardzo dobrze. Więcej takich Kenów proszę!
Fashionistas™ Ken® 2015 -3 

Na zdjęciu promocyjnym model numer 3 wygląda inaczej ponieważ jego twarz oparto na headmoldzie Ryan (2012).
Fashionistas™ Ken® 2015 -3 

Fashionistas™ Ken® 2015 -3 (foto promocyjne) 

W ostatecznej produkcji użyto nowego headmoldu Ken (2015) tylko zmieniono kolor włosów i cery. Zestawienie ubiegłorocznego Ryan-a (headmold Ryan 2012) tegorocznym ciemnoskórym odpowiednikiem, który otrzymał headmold Ken (2015). Mattel bardzo często w swojej historii robił różne przekłamania zdjęć promocyjnych z wizerunkiem ostatecznym. Ciekawe dlaczego zdecydowano się na taki krok, zabrakło formy, czy powrócono do pomysłów z lat 80-tych, gdzie ten sam mold Kena dostawał różne kolory włosów i odcienie skóry. Czy zobaczymy jeszcze Ryana? Czy może wcielenie z ubiegłego roku było jego ostatnim.
Fashionistas™ Ken® 2014, Fashionistas™ Ken® 2015 -3 

Poniżej zestawienie dwóch Kenów o tych samych rysach, a o skrajnie różnym wyglądzie.
Fashionistas™ Ken® 2015 -3, Fashionistas™ Ken® 2015 - 1 

Moim zdaniem ciemnoskóry i czarnowłosy Ken prezentuje się znacznie lepiej. Nie jest taki landrynkowy jak jego blond odpowiednik, choć do wizerunku faceta, a nie chłopca brakuje mu jeszcze kilkudniowego zarostu, albo brody, ale to tylko moje zdanie.
Fashionistas™ Ken® 2015 -3, Fashionistas™ Ken® 2015 -1

Trzech przedstawicieli męskiego świata Fashionistas 2015 (2016). Moim faworytem jest zdecydowanie środkowy, który swoją opalenizną przebił nawet stojącego obok arfo kolegę. Liczę, że wkrótce Mattel nas zaskoczy i stworzy różne ciała dla Kena, tak jak to zrobił dla Barbie. Jacy oni będą? Ken drwal z bujną brodą, Ken z piwnym brzuszkiem, Ken napakowany, Ken mały i wątły? Jacy by nie byli fajnie jakby się pojawili i ożywili lekko nudnawy świat Kena.
Fashionistas™ Ken® 2015 -1, Fashionistas™ Ken® 2015 -3, Fashionistas™ Ken® 2015 -2 

Bonus:
Kolekcjoner Barbie

Już kilkakrotnie podchodziłem do poruszenia tego tematu, ale jakoś brakowało mi chęci, więc go porzucałem. Postanowiłem wziąć się w garść, gdy kilka dni temu dostałem kolejną wiadomość typu... Stop. Nie wiem od którego wątku zacząć, więc zacznę od samego początku.
W naszym kraju kolekcjoner Barbie, to ciągle temat tabu, budzący ogólne zdziwienie społeczeństwa, które "nie siedząc" w temacie nie ma o niczym pojęcia. Jednakże mój tytułowy blog katalog "lalka w pudełku" budzi coraz większe zainteresowanie czytelników, co widzę po licznych mailach i wiadomościach na Facebook-u. Grono lalkowiczów ciągle się powiększa, a ja dostaje wiadomości, w których osoby piszą, że mój blog, a czasem nawet moja osoba jest dla nich "guru", "wzorem", czy "żywą encyklopedią Barbie" itd. Za każdym razem, gdy czytam takie słowa jest mi bardzo miło, bo wiem, że są to słowa szczere, wychodzące z serduch ludzi, których Barbie właśnie zaczęły fascynować. Taki człowiek szuka poparcia i nie ma w nim miejsca na "hejt", zazdrość, rywalizację, czy wyścig szczurów, bo przemawia przez nich czysta fascynacja.

Poza wiadomościami od lalkomaniaków pojawiają się próby kontaktu od różnych mediów: telewizji, radia, prasy. Słowa kierowane do mnie są z reguły bardzo podobne, czyli czy zgodzę się na rozmowę, publikację lub nawet odwiedziny z kamerą telewizyjną. Do wszystkich tych wiadomości podchodziłem sceptycznie, myśląc nawet, że to jakieś żarty i gdyby nie loga tv w stopce nadal bym tak myślał. Chyba nie zdawałem sobie sprawy jakim łatwym celem do wykrycia jest mój blog.

Na wywiad w radiu zgodziłem się tylko raz i owszem było to ciekawe doświadczenie, ale nie zachęciło mnie do dalszego dzielenia się moim hobby w taki sposób. Znajomi gratulowali, mówili, że wypadłem naturalnie i miło się mnie słuchało, to jakoś ja miałem inne zdanie. Kolejne próby tego typu kontaktów sprawnie odrzucałem, ale w przypadku czasopisma Polityka, gdzie również nie zgodziłem się udzielić wywiadu Pani redaktor pomimo mojego bojkotu już w pierwszych słowach swojego artykułu wykorzystała fakty o moim blogu i formie jego prowadzenia.
Fragment zapoczątkowujący artykuł w czasopiśmie POLITYKA (numer 3 - 2015 roku) 

Stylowy Magazyn (TVN Style) i serwis informacyjny Fakty (TVN) również próbowali się ze mną skontaktować. Na obie propozycje nie przystałem, ale z chęcią zobaczyłem te programy w telewizji. Zamiast mojej kolekcji Fakt zaprezentował urywki z kolekcji amerykańskiego kolekcjonera, a w programie Stylowy Magazyn miejsce na którym miałem siedzieć było puste, a na nim postawiono cztery lalki Barbie Fashionistas z najnowszymi sylwetkami. Na spotkanie z reporterką z Lublina też nie wyraziłem zgody. Na podkładkę załączam zdjęcia korespondencji dając wszystkim dowód na to, że kolekcjonerstwo lalek, to temat ciekawy i warty zainteresowania, a nie wstydliwy i śmieszny.

Ostatnio przyszło mi do głowy, że może źle robię ciągle odmawiając... Być może jeśli temat się nagłośni, to nasze hobby trafiając do większej liczby odbiorców, przestanie szokować i więcej osób wyjdzie z cienia swojej pasji. W krajach bardziej rozwiniętych jak na przykład USA, kolekcjoner lalek, to kolekcjoner jak każdy inny. Tam nikogo już nie dziwi, że ktoś kupuje lalki, a kolekcjonerzy jawnie i masowo prowadzą własne publikacje jak kanały na youtube (sam śledzę kilka ulubionych). Gdyby kolekcjonerstwo lalek było tylko dla ludzi "zdziecinniałych" z licznymi "problemami psychicznymi", to czy tak poważny koncern jak Mattel produkowałby lalki pod trafną nazwą Barbie Collector i nakłaniałby do powielania chorób umysłowych!? Oczywiście, że nie! Lalki, to przedmioty jak każde inne, nie różnią się niczym od różnych przedmiotów budzących kolekcjonerskie zapędy, ale są zdecydowanie bardzo różnorodne i ciągle się zmieniając nie narażają na nudę!

Reasumując.
Uważam, że nasze hobby jest piękne, a nie dziwne i ja na sto procent nastawiłem się na jego promowanie. Jeśli jeszcze kiedyś media zechcą porozmawiać ze mną o mojej kolekcji Barbie, zgodzę się! :)

Na koniec dodaję zapowiedź jednej z moich lalkowych nowości. Serdecznie pozdrawiam wszystkich czytelników i zapraszam na kolejną notkę już za tydzień.
Mars Collector Barbie 
Kiss :*
Mars 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety

1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1967 1969 1971 1973 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 2000 2002 2003 2004 2005 2006 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 3-Piece Wall Unit 35th Anniversary 80s Sunny Petra Abbey Bominable Afro-American akcesoria Alek Wec Alexis All American All Stars Allan And the Beat Angel Face Animal Lovin Argentina Astronaut Baker Play Set Bali Barbie Barbie Barbie & Friends Barbie #1 Barbie as Marilyn Barbie Collector Barbie The Icon Basics Beach Blast Bedroom Accents Bendable Leg Beverly Hills 90210 Birthday Wishes Black & White Bathing Suit Black & White Stripes Black Barbie Blonde Ambition Bob Mackie Brandon Brazilian Brenda Bubble Cut Bubbling Mermaid Barbie Butterfly Art Barbie Cali Girl California Dream Camp Campfire Camping Fun Capri Barbie Car Career Barbie Career of the year Casta Fierce Catrine DeMew Checked Style Chelsea China Christie City Shine City Shopper Clawdeen Wolf Clawdia Wolf Cleo de Nile Coll city blues Cooking Centre Cool Times Costa del Sol Costume Ball Courtney Crimp & Curl Crystal Cupcake Chef Curvy Curvy closed mouth 2015 Cut N Style Barbie czwarta rocznica bloga D.I.Y. Emoji Style Daisy Top Dana Dance Club Dance Magic Day-to-Night Debut Dee Dee Derek Deuce Gordon Devon Diana Dining Table Diva doll & furniture doll case doll room Dolled up Denim domek Donna Martin DOTW Double Denim Look Draculaura Dream Date Dream Furniture dream store Druga rocznica bloga Duble Date Dylan Dynasty Ekipa Elle Eedee Emerald Check Emerald Elegance Enchantel Evening Eskimo Evening Sparkle Extra Long Hair Fab Fringe Fancy Frills Farmer Fashion Fashion details Fashion Doll Case Fashion Jeans Fashion Play Fashion Queen Fashionably Floral Fashionistas Ferrari Film Director Fleur Flocked Hair Floral Flair Flower Power Teresa Fold 'n Fun Football Player Frankie Stein Friendship Friendship Barbie Friendship Freundschafts Fun to Dress Fun-To-Dress furniture Game Developer Garden Party Ghanian Ghoulia Yelps Gillington "Gil" Webber Glam Bike Glam Night Glam Vacation Glamour Bed Glitter Beach Gold Gold Label Gold Medal Golden Dream Gone Platinum Diva Gran Canaria Great Date Ken Great Shape Happy Birthday Happy Holidays Hawaiian Fun hea headmod Tango Headmold 2016 Headmold AA 2016 Headmold Afro Fashionistas 2016 Headmold Alan 1990 Headmold Allan 1963 Headmold Aphrodite 2009 Headmold Asha 1990 Headmold Chelsea 2010 Headmold Christie 1987 Headmold Claudette 2014 Headmold Curvy closed mouth 2015 Headmold Derek 1985 Headmold Desiree/Artsy 2001 Headmold Diva 1985 Headmold Fashionistas - closed mouth 2010 Headmold Fashionistas Smiley 2015 Headmold FQ 1958 Headmold Generation Girl 1998 Headmold Goddess 1998 Headmold JLO 2013 Headmold Karl 2013 Headmold Kassandra 2014 Headmold Kayla/Lea 2000 Headmold Ken 1960 Headmold Ken 1983 Headmold Ken 1986 Headmold Ken 1988 Headmold Ken 1991 Headmold Ken 2009 Headmold Ken 2012 Headmold Ken 2015 Headmold Ken 2016 Headmold Ken/Alan Headmold Kim 2014 Headmold Kissing 1978 Headmold Lara/Ana 1998 Headmold LeAnn / Carnaval 2003 Headmold Mackie 1991 Headmold Mbili 2001 Headmold Mbili 2011 Headmold Midge 1958 Headmold Millie 2013 Headmold Millie closed mouth 2015 Headmold Neysa 2014 Headmold Nostalgic 1958 Headmold Oriental 1980 Headmold Raquelle 2010 Headmold Raquelle 2012 Headmold Ryan 2012 Headmold Shani 1990 Headmold Skipper 1963 Headmold Skipper 1984 Headmold Skipper 1987 Headmold Skipper 2010 Headmold Smile 2016 Headmold Spanish 1982 Headmold Stacey 1965 Headmold Stacie 2010 Headmold Steffie 1971 Headmold Steven 1987 Headmold Summer 2003 Headmold Summer 2011 Headmold Summer 2012 Headmold Super Star 1976 Headmold Teresa 1990 Headmold Teresa 2012 Headmold Twist'n Turn 1966 Headmold Vintage 1958 Headmold Western (Winking) 1976-1980 Hip Hoodie holiday Hollywood Hair Hollywood Nails Barbie Homecoming Queen Honey Swamp Hot Rockin Fun Hot Stuff house Ice Capades 50 India Inwazja Monster High Iris Clops Jamaican Barbie Jeans Barbie Jennifer Lopez Jewel Secrets Jewel Secrets Barbie Jewerly Pack Kayla Kelly Taylor Ken Kira Kissing Barbie Kitchen Accents Kitchen Playset Krystle Książki o Lalkach La Casa Villa Terrasse Lagoona Blue Lalaloopsy Zuza Lalki Lalkowy Świat Barattei Lavender Looks Lea Life in the Dreamhouse Living Pretty Liza Logo Barbie Lorna McNessie Love That Lace Lovely in Lilac Luna Mothews Luncheon Ensemble Lundby Łabędziem Być Made For Each Other Made to Move Magic Curl Magic Moves Malibu Mardi Gras Marilyn Monroe Marisol Coxi Mars Collector Barbie Mary Poppins Marzenia meble Meeting Erynnis Meeting Jola Meeting Kasia Meowlody Midge Midge i Baby Midnight Gala Migde Miko Mirror Mix 'N Match Monster High Mouscedes King Movin Groovin Barbie Movin Groovin Kira Musician My collection of Barbie My Favorite My First Barbie My First Princess My Little Pony New Friends 2015 Nia Nikki Ocean Friends Ooak Ooak fashion Operetta Oriental ósma rocznica P.J. Paczki Paint N Dazzle Barbie Parisian Barbie Peach Pretty Peaches 'n Cream Perfume Giving Perfume Pretty Pet Doctor Barbie Petiie Petra Pewex piąta rocznica bloga Picnic Set Picture Pockets Pierwsza Rocznica Bloga Pink & Fabulous Pink & Pretty Pink Jubilee Pink Passport Plaid on Plaid Początek Polish Polka Dot Fun pool & slide Pool Chic Pop Icon Pretty Changes Pretty in Python PRL Pudełka Pudełka dla lalek Purrsephone. Toralei Rain or Sun Teresa Rainbow Hair Raquelle Real Dancing Action Red Carpet Repro Robecca Steam Rock 'N' Roll Plaid Rockers Rocznice Roll top desk & Bookcase Roller Skating rooted hair Ru Paul Ruby Red Floral Russian Barbie Ryan Scientist Shoes Silken Flame Silkstone Sirena Von Boo Skateboader Skelita Calaveras Skipper Sofa/Bed & Chair Solo in the Spotlight spa dla włosów Spanish Sparkle Eyes Special Edition Special Limited Edition Spectra Vondergeist Splash 'N Color Spring Into Style Stacie Steven Straight Leg Style Style Magic Style so Sweet Summer Sun Gold Malibu Sun Lovin Malibu Sun Sensation Sunsational Malibu Super Hair Super Star Super Style Superstar Forever Collection Sweet Roses Sweet Tea Sweetheart Stripes Szósta rocznica Szykowna Tall Teen Time Teresa Terrific Teal The Barbie Look The Original Teenage Fashion Tonner Top Pudło Totally Hair Toy Story Toys „R” Us Travel Agent Tropical Trupy w szafach Trzecia rocznica bloga tutorial Tutu Cool Twirlin Makeup Teresa Twirly Curls Twist' N Turn Tyler United Colors Of Benetton Urban Jungle Va-Va-Violet Venus McFlytrap Vintage Wedding Day Wedding Party Midge Wesołych Świąt Western Western Fun Wet 'n Wild Whitney Witryna Workin' Out Workout Center World of Fashion World Tour Wydowna Spider Z Króliczej Norki Z pierścionkiem Zig and Zag