czwartek, 10 maja 2012

Trupy w szafach

Pewnie ten post zaskoczy niejednego czytelnika mojego bloga, jednakże wykorzystując czekanie na majowe zakupy NRFB, postanowiłem zamieścić widok, który od jakiegoś czasu znów widnieje w mojej witrynie. Wszystko przez Agę "Flerkę" :), która wysłała mi niespodziewany prezent w postaci sukienki dla Totally Hair. Wtedy postanowiłem zagospodarować dla moich trupków (początkowo tylko dla tych w oryginalnych ciuszkach), dodatkową półkę w witrynie. Jednakże, zrobiło mi się szkoda reszty panienek i panów co w finale doprowadziło do "zatrupienia" trzech półek. Ciaśniej jest tylko "Gotowym na wszystko", ale jakoś dają sobie radę, bo być może w przyszłości ich półka zostanie zamieniona na nową witrynę. Oczywiście wszystko to zależy od "przyrostu naturalnego" członków tej ekipy. :) 

Kolejnym powodem dla którego powstała ta nota są maile od nieznanych mi osób z pytaniem "czy sprzedam lalkę, którą mam podwójną". Więc moi drodzy fakt posiadania lalki w dwóch wersjach (trupek, NRFB) nie świadczy o tym, że lalka używana przestaje się dla mnie liczyć bo często jest tak, że trupek jest ważny ze względów sentymentalnych lub jest prezentem od kogoś. Wiem, że to wygląda dziwnie i zalatuje skąpstwem, oraz zdaję sobie sprawę z faktu, że już kilka razy kupiłem egzemplarz NRFB, z pełną świadomością powielania danego modelu Barbie. Jednakże, robię tak dlatego gdyż jestem pasjonatem pudełek i mimo posiadania trupka (czasem nawet w oryginalnej garderobie) dokupuję kolejną sztukę z czystego zamiłowania do takiego stanu rzeczy. Jeśli na przykład lalka trupek jest ważna sentymentalnie dokupuję NRFB, by zadowolić swoje zamiłowanie do Pewex-u i dopiero wtedy jestem w 100% usatysfakcjonowany. Mam nadzieję, że ten tekst wyjaśnił wszystkie "dlaczego nie"? :)

Teraz do rzeczy:
Wiecie, że dzielę swoją witrynę na kilka kategorii tematycznych? Każda z tych kategorii budzi we mnie inne emocje kolekcjonerskie.

Półki z egzemplarzami NRFB, nazywam swoim "Pewex-em". Uwielbiam patrzeć na rzędy pudełek z napisem Barbie i cieszyć się świadomością, że cały ten widok jest moją własnością. Lubię kompletować całe serie lalek, które budzą we mnie największe emocje.

Półki z "trupkami" nazywam "Trupim dworkiem" są to Barbie prezentowane w dzisiejszej nocie, używane Super Stary i jej pokrewne. Wcześniej trzymałem je w zbiorowych pudłach, ale od dwóch miesięcy znów stoją w witrynie. Te lalki tak jak "Pewex" są bardziej do oglądania, dotykam je tylko przy ewentualnych porządkach, zdjęciach, odwiedzinach lalkowych znajomych, lub gdy trafi do mnie oryginalny ciuszek dla jednej z nich. Taki mam plan, uzbierać oryginalną garderobę dla wszystkich ważniejszych okazów w witrynie.

Półkę z Basics nazywam "Poczekalnią", lalki z tej półki nie są typowym obiektem podziwiania (jak kategorie powyżej), ponieważ "zatrudnieni" w serialu Gotowi na Wszystko, nieustannie są w ruchu. To jedyne lalki w mojej kolekcji, którymi się czynnie "bawię". Przebieram, czeszę, tworzę im dioramy itd.
http://gotowinawszystko-markpudelko.blogspot.com/
Wszystko oczywiście dla potrzeb serialu, po planie lalka wraca do witryny ubrana w oryginalny ciuszek i staje się częścią wystawy. :)

Jest jeszcze "VIP półka" na której stoją laski z Dynastii i Marilyn M.

Dziś przed Wami, Trupi dworek i widok przypominający "puszki w sardynce". :D
Wpis dedykuję wszystkim koleżankom, które podarowały stroje moim Barbietom i przyczyniły się do powrotu tych lalek na "salony". 
My Collection Barbie

Nadworna długowłosa - Totally Hair 1991, jako ulubienica stanęła w pierwszym rzędzie chwaląc się nową kiecką. Tuż obok siedzi Super Style 1988 - uwielbiam jej dwu kolorowe włosy.
 My Collection Barbie -  Totally Hair 1991, Super Style 1988  

Magic Dance 1989 i My First Barbie 1989 - ikony z mojego dzieciństwa. Jedna z nich jest prezentem od osoby, która już zawsze będzie dla mnie lalkową wróżką. ;)
PS. Gdyby ktoś miał na sprzedaż strój Magic Dance, proszę o kontakt. 
 My Collection Barbie - Magic Dance 1989 i My First Barbie 1989  

Kryształowo-oka Sparkle Eyes 1991 w części mini swojej oryginalnej kreacji wysłanej niegdyś przez Magdalenę. Oraz Russian Barbie 1989.
W dolnym rzędzie widzimy siedzące Pet Doctor Barbie 1996 oraz Movin Groovin 1997.
My Collection Barbie

Panna Feeling Fun Barbie 1988 obok Tropical Barbie 1986. 
PS. Na tej fotce możemy zauważyć jak zmienia się kolorystyka w rysunku oka Barbie na przełomie kilku lat 1989 - 1988 - 1986. 
 My Collection Barbie - Feeling Fun Barbie 1988 

Rodzinny Kenio Ski Fun 1991 siedzi przy Super Style 1989 i pięknej Parisian Barbie z 1990.
My Collection Barbie

My Collection Barbie

My Collection Barbie

Ostatnio trafiła do mnie Barbie Grate Shape 1983, której gadrerobę miałem już wcześniej. Nie doczekała się jeszcze swojego opisu, ale wszystko przed nią. :)
 My Collection Barbie, Grate Shape 1983  

Damy dworu:
Crystal Barbie 1982 oraz Fashion Play 1986 w sukni od Peaches Creaem 1985.
 My Collection Barbie, Crystal Barbie 1982  

Nadworne panny stylu - czyli Barbie typu Fashion Play:
Wszystkie w swoich oryginalnych ciuchach, większość z roku 1990. Jeszcze raz podziękowania dla Joli Shi4 za odstąpienie sukienki dla Barbie pierwszej po lewej Barbie Friendship 1990.
 My Collection Barbie - Barbie Friendship 1990, Capri 1990, Modespass 1990 , Bali 1994. Dalej widać starszą o 10 lat My First Barbie 1980.  

Uwielbiam wgapiać się w różnice rysunku oka tych panien. Niby ten sam headmold, w większości ten sam rok produkcji, a każda z nich jest inna. Znów widać kreatywność dawnego Mattela.
My Collection Barbie

Nadworna kapela Rockowa:
Barbie, Diva, Derek i Ken z nadzieją wyczekują Dee-Dee i Dany - na razie bezskutecznie. :D
My Collection Barbie

Lata 80-te.
 My Collection Barbie - Super Hair 1986, Dream Date 1982 i hybryda Crystal Barbie 1982, oraz małe Skippki, które już trochę zalatują vintage, Insland Fun 1987, Sunsational Malibu 1981 i  Grate Shape 1983  

Para dworu.
Cudowna Angel Face 1982, siedzi na kolanach Kena Doktora 1987, nie koniecznie mając anielskie myśli.
Sądząc po uśmiechach danej parki, nie raz się fajnie leczyli! ;)
My Collection Barbie


Strażniczka dworu - Reprodukcja #1 - patrząc na nią nasuwa mi się tekst piosenki z jednego z kultowych seriali PRL-U. Osoby z "moich czasów" z pewnością będą wiedzieć o co chodzi.
"Nad nami czuwa gospodarz domu, nie da on krzywdy zrobić nikomu, zawsze pomoże o każdej porze o mój Boże". :D
My Collection Barbie

To było piętro pierwsze:
My Collection Barbie

Jedziemy na parter:
Zamieszkują tu blondyny oraz czekoladowa ferajna. :)
My Collection Barbie

Trupek panny Wet' n Wild 1989, Barbie i jej całą drużynę także posiadam NRFB, mimo tego nigdy nie pozbędę się tej piękności z której włosami walczyłem kilka godzin.:)
Jak wyglądała przed, możecie zobaczyć tu : barbie-wet-n-wild-1989-ekipa
 My Collection Barbie, Wet' n Wild 1989  

Za nią:
 My Collection Barbie, My First 1989, Ocean Friends 1996, Hollywood Hair 1993, Western Fun 1989, Sensation 1991  

Skipper Hawaiian Fun 1990, Splash' n Color Barbie 1996, Birthday Barbie 1996, Friendship 1992 oraz Barbie Mermaid 1992.

Niedawno odkupiłem odpowiednik NRFB tej wspaniałej Christie All American 1990. Tu "trupka" wraz z koleżanką z domu rodzinnego Sparkle Beach Christie 1995. 

Fioletowa brygada Trupoculko:
Cali Girl Christie 2004, Christie California Dream 1988, Picture Pockets 2000, Barbie Fun to Dress AA - 1989.

Nie zapominajmy o facecie, którym jest Steven Florida 1998. 

Trzecia półka:

Najmniej liczne w mojej kolekcji Teresy: Rain or Sun 2000, Flower Power 2000,  Splash' n Color 1996, Fasion Giftset 2009 oraz piegowata Midge & Baby 2002. W tle przedstawiciele kategorii X czyli lalki nie koniecznie w moim guście, ale nadal u mnie mieszkające.

Oraz panny uprawiające sport: Rollerblade 1991, Gymnast' 1993, Workin' Out 1997 i inne.

Moje ulubienice na tej półce, które nazywam rozkosznie - Czarne mamby!
Kira Splash' n Color 1996, Pocahontas 1995, Movin Groovin 1997, Wet 'n Wild 1989, Blast Miko 1988, Sun Sensation 1991

Na koniec w roli wisienki na torcie - trupek w pudełku. Zawsze już najważniejsza i jedyna w swoim rodzaju My First 1989 OOAK.

22 komentarze:

 1. Chciałabym,żeby moje trupki miały tak dobrze, tymczasem gnieżdżą się gołe w pudłach. Imponująco wyglądają te półki.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ojej!! Jakich duuużo :D
  Nie dziwię się że nie masz ochoty rozstawać się z lalkami, ja też to robię niechętnie...
  Twoje Tereski są prześliczne, kocham ciemnowłose panny :D
  A "wisienka na torcie" zachwyciła mnie do szpiku kości :D :D :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Fiu, fiu.. Nazbierało się tego trochę. Faktycznie lalki jakoś bardziej uśmiechnięte jakby w tych nowych ciuszkach i pięknie wyeksponowane. Aj, rozpieszczają Was te koleżanki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Cała przyjemność po mojej stronie :)
  Twoje trupki jak widzę żyją swoim życiem i po ich uśmiechniętych buźkach widać, że jest im u Ciebie bardzo dobrze. Nie dziwię się, że nie chcą Ciebie opuścić, bo niby gdzie indziej by wiodły takie dworskie życie :)
  Założę się, że następnym razem jak będziesz o nich pisał już wszystkie będą miały swoje oryginalne ciuszki :)
  A ja miałam ubaw czytając fragment o Angel face i Doktorku :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Aż się uśmiechnęłam na wspomnienie serialu Alternatywy 4 :D
  Ale Twoja kolekcja jest imponująca, same cuda. Ja mam tylko trzy z dzieciństwa, ale w życiu bym się z żadną nie rozstała.
  Przy tylu lalkach na pewno spotkałeś się, z włosami spalonymi lokówką, czy jest szansa na uratowanie włosów ? Już dwa razy moczyłam w płynie, ale efekt mnie nie zadowala :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Witaj Leno.
   Powiem tak, jeśli lokówka uszkodziła strukturę włosa przypalając go (deformując, sklejając), to namaczanie nie da żadnego skutku. Wtedy jedynym wyjściem będzie przeszczep. Ale musiałbym zobaczyć zdjęcia tych włosów. Jeśli chcesz wyślij na maila.
   Pozdrawiam

   Usuń
 6. Moje ulubione widoki- lale "z odzysku" zwłaszcza u Ciebie budzą mój niekłamany zachwyt. Dobrze im u Ciebie, co z tego, że dwór trupkowy mają ciasny- ale własny ;) Cieszą oko, a to najważniejsze!

  OdpowiedzUsuń
 7. Hello from Portugal!
  I love all the barbies, specially the back ones.

  OdpowiedzUsuń
 8. Trupami w szafie zazwyczaj nie ma się co chwalić, ale Twoje trupki mają się nadzwyczaj dobrze! Piękna kolekcja niepudełkowa, tylko pozazdrościć!
  A gospodarz domu w każdych czasach ma się świetnie, jak widać na obrazku ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. BOSKIE !!!!! Jak wiesz uwielbiam Trupki, a takie widoki jeszcze bardziej mobilizują mnie do szukania następnych - zwłaszcza te Kiry !!!! Gospodyni domu patrzy zupełnie tak samo, jak Pan Anioł z serialu : "Spróbujcie coś nabroić, to ja Wam pokażę! Cisza, spokój i sprzątać po sobie !!!!"

  OdpowiedzUsuń
 10. Doskonale Cię rozumiem w kwestii sprzedaży - ja po prostu nie potrafiłabym się pozbyć żadnej z moich lalek, z każdą wiąże się jakieś przeżycie, sentyment.. Nawet jeśli nie zaliczają się do moich ulubionych :)

  Haha moje lalki playline też stoją na 5 półkach jak sardynki, w 2-3 rzędach :) Z Twoich okazów najwspanialsze są Kiry - odkąd kupiłam pierwszą, nie mogę przestać się dziwić jakie są piękne :) Zaraz za nimi wzdycham do wszystkich Czarnoskórych Piękności!

  OdpowiedzUsuń
 11. takie trzy półki to piękny widok!! Barbie Dream Date! ależ ona śliczna! a Kira Sun Sensation!! uwielbiam jej facepaint <3
  określenia typu "zatrupienie trzech półek" czy tez "trupi dworek" mnie rozbroiły, uroczo to nazywasz XD

  OdpowiedzUsuń
 12. Imponująca kolekcja :D. A to same trupki :). Gratuluję :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo dobrze zrobiłeś, że umieściłeś trupki w witrynie, bo przecież wiemy, że trupkami są tylko z nazwy.
  Coś czuje, że możesz mieć w przyszłości mały dylemat- że tak zaszyfruje trochę- chyba wiesz o co chodzi? (Vip)
  Strażniczka dworu- idealnie na swoim miejscu i nawet patrzy z ukosa, czy lalki siedzą grzecznie;)
  Bardzo fajny wpis, pozdrowienia!:)

  OdpowiedzUsuń
 14. ale brygada nononono! blog - lalka w pudełku - a tu i nie pudełkowe takie piękne! Jest tu parę cudeniek. Strasznie podoba mi się murzyneczka z niebieskim cieniem na powiekach!

  OdpowiedzUsuń
 15. Uwielbiam twoje trupki! Są piękne w każdym cal, zadbane i kochane! Zazdroszczę Kir i Chrystyn ;D

  OdpowiedzUsuń
 16. Puszki w sardynce... dobre hehe :D
  Miło popatrzeć na tą Twoją kolekcję trupkowych okazów, zwłaszcza na "BRYGADĘ TRUPCULCO".
  Fajny post.
  Pozdrawiam strażniczkę dworu :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Hello from Spain: congratulations on your gorgeous collection of Barbies. Thanks for the explanation of your collection. I have also repeated Barbies. I like that you keep all your Barbies. I also I have arranged on shelves. Keep in touch.

  OdpowiedzUsuń
 18. Dziękuję wszystkim za odwiedziny i wyrażenie zdania o moim Trupim Dworku. ;)
  Thanks for visiting my blog and the comment.

  Każda kolekcja powinna mieć w sobie trochę urozmaicenia. Jednak ja uwielbiam Pewex, lalki w pudełkach i nadal będę podążał tą drogą, ale kto wie może raz na jakiś czas dołączy do "Dworku" jakaś trupia lokatorka, a może dwie. ;)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 19. Ale ścisk! Koniecznie musisz im dokupić jakąś witrynkę, bo szkoda takich ślicznotek, ekspozycja ich wdzięków jest tu stanowczo zbyt niewystarczająca ;-)

  Kolekcja Azjatek zapiera dech w piersiach!!! Ja się cieszę z jednej i jest ona moim skarbem, a co dopiero taka gromada!

  OdpowiedzUsuń
 20. Congratulations on the collection and conservation of dolls. It's amazing how well preserved are even outside of the boxes.
  Hugs,
  Samira

  OdpowiedzUsuń
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety

1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1967 1969 1971 1973 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 2000 2002 2003 2004 2005 2006 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 35th Anniversary Abbey Bominable Afro-American akcesoria Alek Wec Alexis All American All Stars Allan And the Beat Angel Face Argentina Astronaut Bali Barbie Barbie Barbie & Friends Barbie #1 Barbie as Marilyn Barbie Collector Basics Beach Blast Bendable Leg Beverly Hills 90210 Birthday Wishes Black & White Bathing Suit Black & White Stripes Black Barbie Blonde Ambition Bob Mackie Brandon Brazilian Brenda Bubble Cut Bubbling Mermaid Barbie Butterfly Art Barbie Cali Girl California Dream Capri Barbie Car Career of the year Casta Fierce Catrine DeMew Checked Style China Christie City Shine City Shopper Clawdeen Wolf Clawdia Wolf Cleo de Nile Coll city blues Costume Ball Courtney Crystal Curvy Cut N Style Barbie czwarta rocznica bloga Daisy Top Dana Dance Club Dance Magic Day-to-Night Debut Dee Dee Derek Deuce Gordon Devon Diana Diva doll case Dolled up Denim domek Donna Martin DOTW Double Denim Look Draculaura Dream Date Druga rocznica bloga Duble Date Dylan Dynasty Ekipa Elle Eedee Emerald Check Emerald Elegance Enchantel Evening Evening Sparkle Extra Long Hair Fab Fringe Fancy Frills Fashion Fashion details Fashion Doll Case Fashion Jeans Fashion Play Fashion Queen Fashionably Floral Fashionistas Film Director Fleur Flocked Hair Floral Flair Flower Power Teresa Frankie Stein Friendship Barbie Friendship Freundschafts Fun to Dress Fun-To-Dress Game Developer Garden Party Ghanian Ghoulia Yelps Gillington "Gil" Webber Glam Bike Glam Night Glam Vacation Glamour Bed Glitter Beach Gold Gold Label Gold Medal Golden Dream Gone Platinum Diva Great Date Ken Great Shape Happy Birthday Happy Holidays Hawaiian Fun Headmold AA 2016 Headmold Afro Fashionistas 2016 Headmold Allan 1963 Headmold Aphrodite 2009 Headmold Asha 1990 Headmold Chelsea 2010 Headmold Christie 1987 Headmold Claudette 2014 Headmold Curvy closed mouth 2015 Headmold Derek 1985 Headmold Desiree/Artsy 2001 Headmold Diva 1985 Headmold Fashionistas - closed mouth 2010 Headmold Fashionistas Smiley 2015 Headmold FQ 1958 Headmold Generation Girl 1998 Headmold Goddess 1998 Headmold JLO 2013 Headmold Karl 2013 Headmold Kassandra 2014 Headmold Kayla/Lea 2000 Headmold Ken 1960 Headmold Ken 1983 Headmold Ken 1986 Headmold Ken 1988 Headmold Ken 1991 Headmold Ken 2009 Headmold Ken 2012 Headmold Ken 2015 Headmold Ken 2016 Headmold Ken/Alan Headmold Kim 2014 Headmold Kissing 1978 Headmold Lara/Ana 1998 Headmold LeAnn / Carnaval 2003 Headmold Mackie 1991 Headmold Mbili 2001 Headmold Mbili 2011 Headmold Midge 1958 Headmold Millie 2013 Headmold Millie closed mouth 2015 Headmold Neysa 2014 Headmold Nostalgic 1958 Headmold Oriental 1980 Headmold Raquelle 2010 Headmold Raquelle 2012 Headmold Ryan 2012 Headmold Shani 1990 Headmold Skipper 1963 Headmold Skipper 1984 Headmold Skipper 1987 Headmold Skipper 2010 Headmold Spanish 1982 Headmold Stacey 1965 Headmold Stacie 2010 Headmold Steffie 1971 Headmold Steven 1987 Headmold Summer 2003 Headmold Summer 2011 Headmold Summer 2012 Headmold Super Star 1976 Headmold Teresa 1990 Headmold Teresa 2012 Headmold Twist'n Turn 1966 Headmold Vintage 1958 Headmold Western (Winking) 1976-1980 Hip Hoodie Hollywood Hair Hollywood Hair Barbie Hollywood Nails Barbie Homecoming Queen Honey Swamp Hot Rockin Fun Hot Stuff house Ice Capades 50 India Inwazja Monster High Iris Clops Jamaican Barbie Jeans Barbie Jennifer Lopez Jewel Secrets Jewel Secrets Barbie Jewerly Pack Kayla Kelly Taylor Ken Kira Kissing Barbie Kitchen Accents Krystle Książki o Lalkach La Casa Villa Terrasse Lagoona Blue Lalaloopsy Zuza Lalki Lalkowy Świat Barattei Lea Life in the Dreamhouse Living Pretty Liza Logo Barbie Lorna McNessie Love That Lace Lovely in Lilac Luna Mothews Luncheon Ensemble Łabędziem Być Made For Each Other Made to Move Magic Curl Magic Moves Malibu Mardi Gras Marilyn Monroe Marisol Coxi Mars Collector Barbie Mary Poppins Marzenia meble Meeting Erynnis Meeting Jola Meeting Kasia Meowlody Midge Midge i Baby Midnight Gala Miko Mix 'N Match Monster High Mouscedes King Movin Groovin Barbie Movin Groovin Kira My collection of Barbie My Favorite My First Barbie My First Princess My Little Pony New Friends 2015 Nia Nikki Ocean Friends Ooak Ooak fashion Operetta Oriental P.J. Paczki Paint N Dazzle Barbie Parisian Barbie Peach Pretty Peaches 'n Cream Perfume Giving Perfume Pretty Pet Doctor Barbie Petiie Pewex piąta rocznica bloga Picnic Set Picture Pockets Pierwsza Rocznica Bloga Pink & Fabulous Pink & Pretty Pink Jubilee Pink Passport Plaid on Plaid Początek Polka Dot Fun Pop Icon Pretty Changes Pretty in Python PRL Pudełka Pudełka dla lalek Purrsephone. Toralei Rain or Sun Teresa Rainbow Hair Raquelle Real Dancing Action Red Carpet Repro Robecca Steam Rock 'N' Roll Plaid Rockers Rocznice Roller Skating rooted hair Ru Paul Ruby Red Floral Russian Barbie Ryan Shoes Silken Flame Silkstone Sirena Von Boo Skateboader Skelita Calaveras Skipper Solo in the Spotlight spa dla włosów Spanish Sparkle Eyes Special Edition Special Limited Edition Spectra Vondergeist Splash 'N Color Spring Into Style Steven Straight Leg Style Style Magic Style so Sweet Summer Sun Gold Malibu Sun Lovin Malibu Sun Sensation Sunsational Malibu Super Hair Super Star Super Style Superstar Forever Collection Sweet Roses Sweet Tea Sweetheart Stripes Szósta rocznica Szykowna Tall Teen Time Teresa Terrific Teal The Barbie Look The Original Teenage Fashion Tonner Top Pudło Totally Hair Toy Story Toys „R” Us Travel Agent Tropical Trupy w szafach Trzecia rocznica bloga tutorial Tutu Cool Twirlin Makeup Teresa Twirly Curls Twist' N Turn Tyler United Colors Of Benetton Urban Jungle Va-Va-Violet Venus McFlytrap Vintage Wedding Day Wesołych Świąt Western Western Fun Wet 'n Wild Whitney Witryna Workin' Out Workout Center World of Fashion World Tour Wydowna Spider Z Króliczej Norki Z pierścionkiem Zig and Zag