czwartek, 24 września 2015

Inwazja Monster High™ czyli najazd strasznych lalek na Barbieland cz.3 - Robecca, Wydowna, Purrsephone, Toralei, Meowlody, Lorna

Witam w ostatnim czwartku września. Ostatnimi czasy naszły mnie rozmyślenia, jaką właściwie funkcję pełni lalka w życiu człowieka. Która z fashion doll jest dla dorosłych, a która dla dzieci? Jak je odróżnić i gdzie leży magiczna granica przynależności do różnych grup wiekowych. Czy w ogóle termin lalka dla dorosłych (nie licząc tych dmuchanych) istnieje? Czy może lalka dla dorosłych, to ta, której ceny zaczynają się od 150 $. Rozumiem, że Tonner, Integrity Toys, czy choćby człon Barbie Collector są partiami stworzonymi z myślą o dorosłych, ale tak naprawdę, to nadal jest tylko lalka, czyli rzecz ogólnie kojarząca się z dziećmi, a nie dorosłymi. Kolekcjoner, z uwagi na obeznanie w temacie dostrzeże różnicę między lalką Mattel, a choćby Integrity, ale czy te niby bardzo znaczące różnice dostrzeże osoba całkowicie nielalkowa lub małe dziecko również nieznające się na trendach? Wiadomo, że nie - sprawdziłem. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie cena wyznacza granicę, która z lalek jest dla kogo przeznaczona. Dobrym przykładem jest pierwsza Barbie sprzedawana niegdyś za 3 $, sztywna i ubrana tylko w kostium kąpielowy była ofertą skierowaną dla małych dzieci, a obecnie jej wartość równa się cenie średniej klasy auta. Teraz szaleją za nią kolekcjonerzy w każdym wieku, czyli jak to właściwie jest? Kiedyś, gdy kosztowała te 3 $, była wyłącznie dla dzieci, a teraz, gdy kosztuje krocie, stała się dla dorosłych? Co tak naprawdę nami manipuluje i wyznacza dziwne kanony, bo z pewnością nie rodzaj lalki. Manipulują nami ceny i próżni ludzie, którzy łechtani tymi cenami, chcą narzucać trendy innym - smutne. Ja sam nie jestem typem kolekcjonera, który otacza się wyłącznie kosztownymi lalkami, więc automatycznie nie uważam tańszych za coś gorszego. Nie myślę wyniośle, że jestem na takie lalki zbyt dorosły, by się nimi zachwycać. Bo jak już pisałem wyżej, każda lalka jest tylko lalką, choćby kosztowała krocie. Nie mam potrzeby robić czegoś pod płaszczykiem tajemnicy, czyli zbierać po cichu i udawać, że sprawa mnie nie dotyczy - jednocześnie głosić dziwne przesłania, że określony typ lalek jest na niskim poziomie. Dla mnie lalka, to lalka i nie ważne, czy jest gwiazdą konwentu Integrity, Monster-ką, czy też archiwalną Barbie pink box. Również bez znaczenia, jest dla mnie fakt, czy reprezentuje grupę playline alboż limited edition. Z dużą tolerancją podchodzę także do tego, czy strój lalki, to mało wyszukana sukienka, czy też suknia wyszywana tysiącami cekinów - lubię różnorodny styl. Cena także nie gra dla mnie większej roli, bo zarówno lalka za 500 zł, jak i ta za 25 zł jest dla mnie tak samo wartościowa - dlatego też żadna moja rezydentka nie jest na sprzedaż. Najważniejsze jest dla mnie to, że dana lalka mi się podoba i jej obecność w kolekcji sprawia frajdę.

Właśnie dziś chce przedstawić kolejną zgraję tanich lalek, skierowanych do grupy osób "mocno niedojrzałych", czyli kolejny miot Monster High. ;) Pomimo, że moje szaleństwo w zakupach tej grupy ostatnio znacznie ucichło, to z pewnością dzisiejsza nota nie należy do ostatnich. Lalki przybywały do mnie w różnych miesiącach. Poczekałem aż nazbiera się ich wystarczająca ilość, by je wreszcie skatalogować i wypuścić ten wpis. 
Zapraszam na prezentację.
Monster High™

Dossier
imię: Robecca Steam™
córka szalonego naukowca
data przybycia do mnie: 13 kwietnia 2015
seria: ASST. BDF11
numer katalogowy: BDD79
produkcja: Made in China
box date: 2013
na rynku: 2014
oczy: brązowe koła zębate
włosy: chabrowe z czarnymi i fioletowymi pasmami
skóra: brązowa metaliczna
usta: czerwone

Na pierwszy ogień idzie Robecca, bo ona przyszła do mnie najwcześniej z całej tej grupy. Jest naprawdę bardzo ładna i cieszę się, że zawitała do mojego grona. Właśnie zajrzałem do moich notatek i widzę, że kupiłem ją w połowie kwietnia, ale ten czas szybko leci - sądziłem, że mam ją krócej.
Monster High™ Robecca Steam™ 2013

Inne laki z serii ASST. BDF11. Robecca nie jest jedyną lalką z tej serii, którą posiadam w zbiorze, mieszka też u mnie Skelita.


Uwielbiam jej buzię, bo ze śmiałością można powiedzieć, że jest piękna. Nie każda Monster ma taki zgrabny kształt twarzy jak ona. Ma uroczy, zadarty nos i stylowe, czerwone usta. Jednak największe wrażenie robią jej oczy, a zwłaszcza tęczówki w koła zębate, to zdecydowanie jej znak rozpoznawczy, choć w sumie jej i tak nie da się pomylić z żadną inną. Ma jasne, chabrowe włosy z czarną grzywką, fioletowym pasmem oraz kolczyki z motywem zegara.
Monster High™ Robecca Steam™ 2013

Sukienka w motyw jakiegoś układu scalonego, to kolejny znak rozpoznawczy mechanicznej dziewczyny. Jej garderoba raczej nie pasowałaby innej lalce, bo jest zdecydowanie tematyczna!
Monster High™ Robecca Steam™ 2013

Monster High™ Robecca Steam™ 2013

*
Dossier
imię: Wydowna Spider™
córka Arachne
data przybycia do mnie: 23 kwietnia 2015
numer katalogowy: CBX44
produkcja: Made in Indonesia
box date: 2014
na rynku: 2015
oczy: czerwone (trzy pary)
włosy: jaskrawo czerwone
skóra: czarna
usta: błękitne

Ogólnie brzydzę się pająków i staram się ich unikać, ale ta kobieta pająk mnie urzekła. Może nie należy do specjalnie pięknych, ale jest zdecydowanie ciekawa. Najfajniejsze jest to, że ma super dodatki i są one estetycznie zaprezentowane w pudełku.
Monster High™ Wydowna Spider™ 2014Z uwagi na czarny kolor skóry zdjęcia jej twarzy nie wychodzą dobrze, bo wszędzie widoczne są pyłki, których nawet na żywo tak bardzo nie widać. Lalka ma trzy pary oczu, jak na pająka przystało, z tym że tylko jedne posiadają normalny wygląd. Główne oczy obdarzone czerwonymi tęczówkami są dość spore, bogato ozdobione i tak szkliste, że wyglądają jakby były wkładane, a nie namalowane. Błękitne usta, to ciekawy wybór i z pewnością mało spotykany. Czerwone, jaskrawe włosy jeszcze bardziej podkreślają jej mroczną i mroczną urodę.
Monster High™ Wydowna Spider™ 2014

Lalka ma ciekawą garderobę. Zarówno tę na sobie jak i tę dodatkową. Na sobie ma krótką sukienkę w komiks przedstawiający perypetie Monster High - wystarczy się przyjrzeć, a można dostrzec twarze innych bohaterek szkoły. Dodatkiem jest sporych gabarytów torba na ramie.
Monster High™ Wydowna Spider™ 2014

Dodatkowa garderoba jest również bardzo ciekawa - wystarczy spojrzeć. Mnie najbardziej zauroczyły żółte szpilki z motywem pajęczej sieci.
Monster High™ Wydowna Spider™ 2014


Dossier
imię: Purrsephone™, Toralei™, Meowlody™
córki Kotołaka
data przybycia do mnie: 27 czerwca 2015
numer katalogowy: Y7297
produkcja: Made in Indonesia
box date: 2012
na rynku: 2013
oczy: zielone, żółte, zielone
włosy: czarne z białym pasemkiem, rude, białe
skóra: szara, ruda, szara
usta: czerwone, śliwkowe , czerwone

Kociaki są super! Jak tylko zobaczyłem je w sklepie ToysRus nie mogłem się powstrzymać od zakupu. Ogólnie bardzo lubię koty, choć nie mam żadnego prawdziwego, to bardzo lubię cudze.
Monster High™ Purrsephone™, Toralei™, Meowlody™ 2012Purrsephone - szara kotka z czarnymi włosami i jasnym pasemkiem w paski. Ma żółte, kocie oczy białą otoczkę pyszczka i czerwone usta - jest uroczym kocurkiem.
Monster High™ Purrsephone™ 2012

Ruda i wredna, ale zdecydowanie piękna Toralei ma wielkie zielone oczy i śliwkowe usta. Jej uszy ozdobione są licznymi kolczykami, a policzki ciemnymi paskami - całość robi naprawdę kocie wrażenie!
Monster High™ Toralei™ 2012

Białowłosa Meowlody jest identyczna jak jej siostra bliźniaczka Purrsephone i jedynie białe włosy odróżniają ją od siostry - jest moją ulubienicą w tej trójcy.
Monster High™ Meowlody™ 2012

Cała trójka ma na sobie wysokie, białe buty z czarnymi i różowymi wstawkami.

Dossier
imię: Lorna McNessie™
córka potwora z Loch Ness
data przybycia do mnie: 19 sierpnia 2015
seria: ASST. CFD17 - Upiorna wymiana
numer katalogowy: CDC36
produkcja: Made in Indonesia
box date: 2014
na rynku: 2015
oczy: turkusowe
włosy: rude z jasnymi pasemkami
skóra: turkusowo-zielona połyskująca
usta: koralowe

Lorna przybyła do mnie w bardzo przyjemny sposób, mianowicie jest spontanicznym prezentem od mojej drugiej połówki. Niespodziewanie po powrocie z pracy zobaczyłem ją stojącą na komodzie w salonie. Była to bardzo miła niespodzianka - jeszcze raz dziękuję kochanie. Lorna jest zdecydowanie ciekawą postacią, ma świetne rude włosy i jest zielona, to jedna z moich ulubionych kombinacji kolorystycznych.
Monster High™ Lorna McNessie™ 2014

Inne lalki z serii upiorna wymiana - ASST. CFD17

W oczach Lorny można utonąć, mają bardzo ładny, turkusowy kolor. Brwi w kolorze łososiowym fajnie komponują się z rudymi włosami. Na uwagę zasługuje skóra twarzy lalki, która cała połyskuje.
Monster High™ Lorna McNessie™ 2014

Ręce i nogi oraz ogon są pokryte łuskami i płetwami. Lalka ubrana jest w bluzkę i spódnicę przepasaną, grubym, czarnym pasem - wszystko utrzymane w barwach samej Lorny.
Monster High™ Lorna McNessie™ 2014

Na stopach czarne buty na wysokiej koturnie.
Monster High™ Lorna McNessie™ 2014

Na specjalne życzenie Agaty przedstawiam zdjęcie moich wszystkich osiemnastu (na dzień dzisiejszy) dziewczyn z Monster High. Na mojej wishliście jest jeszcze klika postaci, więc ich stadko z pewnością się rozrośnie.
Monster High™ 

Tyle na dziś.
Pozdrawiam, Mars.
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety

1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1967 1969 1971 1973 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 2000 2002 2003 2004 2005 2006 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 3-Piece Wall Unit 35th Anniversary 80s Sunny Petra Abbey Bominable Afro-American akcesoria Alek Wec Alexis All American All Stars Allan And the Beat Angel Face Animal Lovin Argentina Astronaut Baker Play Set Bali Barbie Barbie Barbie & Friends Barbie #1 Barbie as Marilyn Barbie Collector Barbie The Icon Basics Beach Blast Bedroom Accents Bendable Leg Beverly Hills 90210 Birthday Wishes Black & White Bathing Suit Black & White Stripes Black Barbie Blonde Ambition Bob Mackie Brandon Brazilian Brenda Bubble Cut Bubbling Mermaid Barbie Butterfly Art Barbie Cali Girl California Dream Camp Campfire Camping Fun Capri Barbie Car Career Barbie Career of the year Casta Fierce Catrine DeMew Checked Style Chelsea China Christie City Shine City Shopper Clawdeen Wolf Clawdia Wolf Cleo de Nile Coll city blues Cooking Centre Cool Times Costa del Sol Costume Ball Courtney Crimp & Curl Crystal Cupcake Chef Curvy Curvy closed mouth 2015 Cut N Style Barbie czwarta rocznica bloga D.I.Y. Emoji Style Daisy Top Dana Dance Club Dance Magic Day-to-Night Debut Dee Dee Derek Deuce Gordon Devon Diana Dining Table Diva doll & furniture doll case doll room Dolled up Denim domek Donna Martin DOTW Double Denim Look Draculaura Dream Date Dream Furniture dream store Druga rocznica bloga Duble Date Dylan Dynasty Ekipa Elle Eedee Emerald Check Emerald Elegance Enchantel Evening Eskimo Evening Sparkle Extra Long Hair Fab Fringe Fancy Frills Farmer Fashion Fashion details Fashion Doll Case Fashion Jeans Fashion Play Fashion Queen Fashionably Floral Fashionistas Ferrari Film Director Fleur Flocked Hair Floral Flair Flower Power Teresa Fold 'n Fun Football Player Frankie Stein Friendship Friendship Barbie Friendship Freundschafts Fun to Dress Fun-To-Dress furniture Game Developer Garden Party Ghanian Ghoulia Yelps Gillington "Gil" Webber Glam Bike Glam Night Glam Vacation Glamour Bed Glitter Beach Gold Gold Label Gold Medal Golden Dream Gone Platinum Diva Gran Canaria Great Date Ken Great Shape Happy Birthday Happy Holidays Hawaiian Fun hea headmod Tango Headmold 2016 Headmold AA 2016 Headmold Afro Fashionistas 2016 Headmold Alan 1990 Headmold Allan 1963 Headmold Aphrodite 2009 Headmold Asha 1990 Headmold Chelsea 2010 Headmold Christie 1987 Headmold Claudette 2014 Headmold Curvy closed mouth 2015 Headmold Derek 1985 Headmold Desiree/Artsy 2001 Headmold Diva 1985 Headmold Fashionistas - closed mouth 2010 Headmold Fashionistas Smiley 2015 Headmold FQ 1958 Headmold Generation Girl 1998 Headmold Goddess 1998 Headmold JLO 2013 Headmold Karl 2013 Headmold Kassandra 2014 Headmold Kayla/Lea 2000 Headmold Ken 1960 Headmold Ken 1983 Headmold Ken 1986 Headmold Ken 1988 Headmold Ken 1991 Headmold Ken 2009 Headmold Ken 2012 Headmold Ken 2015 Headmold Ken 2016 Headmold Ken/Alan Headmold Kim 2014 Headmold Kissing 1978 Headmold Lara/Ana 1998 Headmold LeAnn / Carnaval 2003 Headmold Mackie 1991 Headmold Mbili 2001 Headmold Mbili 2011 Headmold Midge 1958 Headmold Millie 2013 Headmold Millie closed mouth 2015 Headmold Neysa 2014 Headmold Nostalgic 1958 Headmold Oriental 1980 Headmold Raquelle 2010 Headmold Raquelle 2012 Headmold Ryan 2012 Headmold Shani 1990 Headmold Skipper 1963 Headmold Skipper 1984 Headmold Skipper 1987 Headmold Skipper 2010 Headmold Smile 2016 Headmold Spanish 1982 Headmold Stacey 1965 Headmold Stacie 2010 Headmold Steffie 1971 Headmold Steven 1987 Headmold Summer 2003 Headmold Summer 2011 Headmold Summer 2012 Headmold Super Star 1976 Headmold Teresa 1990 Headmold Teresa 2012 Headmold Twist'n Turn 1966 Headmold Vintage 1958 Headmold Western (Winking) 1976-1980 Hip Hoodie holiday Hollywood Hair Hollywood Nails Barbie Homecoming Queen Honey Swamp Hot Rockin Fun Hot Stuff house Ice Capades 50 India Inwazja Monster High Iris Clops Jamaican Barbie Jeans Barbie Jennifer Lopez Jewel Secrets Jewel Secrets Barbie Jewerly Pack Kayla Kelly Taylor Ken Kira Kissing Barbie Kitchen Accents Kitchen Playset Krystle Książki o Lalkach La Casa Villa Terrasse Lagoona Blue Lalaloopsy Zuza Lalki Lalkowy Świat Barattei Lavender Looks Lea Life in the Dreamhouse Living Pretty Liza Logo Barbie Lorna McNessie Love That Lace Lovely in Lilac Luna Mothews Luncheon Ensemble Lundby Łabędziem Być Made For Each Other Made to Move Magic Curl Magic Moves Malibu Mardi Gras Marilyn Monroe Marisol Coxi Mars Collector Barbie Mary Poppins Marzenia meble Meeting Erynnis Meeting Jola Meeting Kasia Meowlody Midge Midge i Baby Midnight Gala Migde Miko Mirror Mix 'N Match Monster High Mouscedes King Movin Groovin Barbie Movin Groovin Kira Musician My collection of Barbie My Favorite My First Barbie My First Princess My Little Pony New Friends 2015 Nia Nikki Ocean Friends Ooak Ooak fashion Operetta Oriental ósma rocznica P.J. Paczki Paint N Dazzle Barbie Parisian Barbie Peach Pretty Peaches 'n Cream Perfume Giving Perfume Pretty Pet Doctor Barbie Petiie Petra Pewex piąta rocznica bloga Picnic Set Picture Pockets Pierwsza Rocznica Bloga Pink & Fabulous Pink & Pretty Pink Jubilee Pink Passport Plaid on Plaid Początek Polish Polka Dot Fun pool & slide Pool Chic Pop Icon Pretty Changes Pretty in Python PRL Pudełka Pudełka dla lalek Purrsephone. Toralei Rain or Sun Teresa Rainbow Hair Raquelle Real Dancing Action Red Carpet Repro Robecca Steam Rock 'N' Roll Plaid Rockers Rocznice Roll top desk & Bookcase Roller Skating rooted hair Ru Paul Ruby Red Floral Russian Barbie Ryan Scientist Shoes Silken Flame Silkstone Sirena Von Boo Skateboader Skelita Calaveras Skipper Sofa/Bed & Chair Solo in the Spotlight spa dla włosów Spanish Sparkle Eyes Special Edition Special Limited Edition Spectra Vondergeist Splash 'N Color Spring Into Style Stacie Steven Straight Leg Style Style Magic Style so Sweet Summer Sun Gold Malibu Sun Lovin Malibu Sun Sensation Sunsational Malibu Super Hair Super Star Super Style Superstar Forever Collection Sweet Roses Sweet Tea Sweetheart Stripes Szósta rocznica Szykowna Tall Teen Time Teresa Terrific Teal The Barbie Look The Original Teenage Fashion Tonner Top Pudło Totally Hair Toy Story Toys „R” Us Travel Agent Tropical Trupy w szafach Trzecia rocznica bloga tutorial Tutu Cool Twirlin Makeup Teresa Twirly Curls Twist' N Turn Tyler United Colors Of Benetton Urban Jungle Va-Va-Violet Venus McFlytrap Vintage Wedding Day Wedding Party Midge Wesołych Świąt Western Western Fun Wet 'n Wild Whitney Witryna Workin' Out Workout Center World of Fashion World Tour Wydowna Spider Z Króliczej Norki Z pierścionkiem Zig and Zag