czwartek, 1 czerwca 2017

Doll room, play room, pokój lalkowy, studio - stało się.

Witam serdecznie w czerwcu. Tak się złożyło, że pierwszy czwartek tego miesiąca wypadł w Dzień Dziecka, którym w głębi serca pozostaje prawie każdy z nas, a zwłaszcza osoby o bardziej rozwiniętej wrażliwości, czyli my kolekcjonerzy lalek. Wielokrotnie powtarzałem, że bardzo cieszy mnie moja kolekcja i doskonale wiem, że zamierzam ją sukcesywnie powiększać do końca mojego jestestwa. W związku z tym postanowiłem iść o następny krok dalej i zorganizować sobie początki pokoju stricte lalkowego, czyli takiego, w którym będę rządził tylko ja i moje lalki. Niegdyś jedynie nieśmiałe marzenie z czasem ewoluowało i w marcu tego roku zakończyło się realizacją. Otóż przenieśliśmy z moją połówką sypialnię do pokoju zwanego wcześniej "gabinetem", a w dotychczasowej sypialni stworzyliśmy pomieszczenie lalkowe, czyli doll room. Pytanie, dlaczego dopiero teraz? Otóż wcześniej ukrywałem moje hobby przed przyjaciółmi, znajomymi i rodziną. Sypialnia była idealnym miejscem na schowanie lalek przed oczami różnych gości, bo wiadomym faktem jest, że do cudzej sypialni dobrze wychowani ludzie bez zaproszenia się nie pchają. Moja mama zobaczyła kolekcję dopiero dwa lata temu. Z biegiem lat moje kolekcjonerstwo przestało być tajemnicą, gdyż sukcesywnie zapraszałem do tego świata kolejne osoby ważne w moim życiu. Bardzo dużo pomógł mi w tym mój blog, którego lektura i zdjęcia fascynowały i rozbudziły w innych chęci wejścia w ten świat "na żywo". Obecnie już wszyscy wiedzą (nawet sąsiedzi, którzy opiekują się naszym mieszkaniem, gdy wyjeżdżamy na urlopy), podziwiają, a także czynnie uzupełniają mój zbiór lalkowymi prezentami. Gdy tylko zbliża się okazja doskonale wiedzą, że Marsa najbardziej ucieszy nowa lalka. Poza tym dobrodziejstwa inwentarza jest coraz więcej i nie zanosi się, by przestało go przybywać, więc w sypialni już zaczął nam przeszkadzać, zwłaszcza gdy pojawiła się willa z windą. Opcja oddzielnego play room-u stała się koniecznym rozwiązaniem. Mój obecny pokój lalkowy jest fajnym miejscem do relaksu, w którym mogę sobie wygodnie siedzieć, czytać, oglądać ulubione filmy, robić zdjęcia, pisać notki, przekładać, układać bez potrzeby porządkowania wszystkiego przed snem - studio lalkowe i wypoczynek w jednym. Łóżko, przestało zabierać większość przestrzeni, więc podczas chociażby prac porządkowych mam o wiele więcej swobody i miejsca, a co najważniejsze już nie przeszkadzam mojej drugiej połówce i mogę do woli "lalkować" choćby wtedy, gdy mam bezsenną noc. Ja buszuję w sieci szukając nowych lalek, gapiąc się z wygodnej sofy na te, które już posiadam, a moje kochanie smacznie sobie śpi w nowej, sprzyjającej relaksowi sypialni. Ciekawe, do czego teraz przyczepią się osoby, które wcześniej kwękały, że lalki w sypialni za bardzo przytłaczają. Uwaga do o wszystkich radiowozów - Mars już "nie sypia z lalkami" i "tysiące oczu nie patrzą gdy uprawia s..". ;)
Doll room - Mars collector Barbie 2017

Nowa aranżacja:
Ostatnimi czasy "zachorowaliśmy" z moją połówką na styl prowansalski (połączony z nutą eklektyzmu) więc sukcesywnie wybielamy nasze mieszkanie. Zmieniliśmy już meble w kuchni, salonie, przedpokoju, sypialni, więc i pokój lalkowy musiał dostać nutkę nowego stylu. Kupiłem nową witrynkę, która jest w kolorze białym. Na chwilę obecną czarne witryny oczywiście dominują, ale poza nową witrynką mam jeszcze biały stolik i komodę pod telewizor, więc obecnie w lalkowym jest raczej klimat black nad white (and brown). Może z czasem wymienię wszystkie meble na białe, ale to nie jest priorytet. Priorytetem jest zdecydowanie podłoga, której kolor nie pasje do mojej koncepcji i chcę ją koniecznie zmienić. Poniżej widok na pokój lalkowy bez łóżka, na którego miejsce stanęła kanapa z szezlongiem oraz stolik i komoda pod tv.
Doll room - Mars collector Barbie 2017

Widok na narożne skrzydło z witrynkami ze wspomnianą wyżej białą nowością. Domek z windą dostał specjalny (również biały) podest na nóżkach. Teraz stoi kilkanaście centymetrów nad podłogą, więc cały, ewentualny kurz z podłogi nie osadza się tak łatwo na mebelkach. Brak łóżka umożliwia mi również swobodniejszy dostęp i widoczność domku.
Doll room - Mars collector Barbie 2017

Doll room - Mars collector Barbie 2017

Coś dla miłośników My Little Pony. Stadko urosło o kolejne cztery sztuki. Osoby siedzące w temacie z pewnością dojrzą nowych lokatorów. Z mojej strony mogę obiecać, że zrobię aktualizację notki i tam je opiszę. 
Doll room - Mars collector Barbie 2017

Display:
Mój pokój lalkowy nie jest muzeum Barbie i naprawdę nie mam potrzeby eksponować wszystkich lalek jednocześnie, więc wizja ustawiania ich jedna za drugą w rzędzie nie stanowi dla mnie żadnego problemu. Lalki w pudełkach traktuję jak albumy ze zdjęciami, które zawsze mogę odszukać i odkrywać ciągle na nowo co sprawia, że cieszą jeszcze bardziej. Reasumując, nie widzę (na pierwszy rzut oka) większości lalek z mojej kolekcji, ale miło wiedzieć, że gdzieś tam są i czekają, aż mi się zechce na nie spojrzeć. Najważniejsze jest dla mnie, że wszystkie rezydentki są w jednym, wydzielonym dla nich pomieszczeniu, w którym, gdy tylko mam czas i ochotę urzęduje do woli. To trochę tak jakbym znów miał "swój pokój". Jak tylko mam ochotę odpocząć od lalek przebywam w pozostałych częściach mieszkania, gdzie na próżno szukać, choćby włosa od lalki Barbie. I to jest moim zdaniem idealne rozwiązanie.
Doll room - Mars collector Barbie 2017

Doll room - Mars collector Barbie 2017

Doll room - Mars collector Barbie 2017

Po latach znów powróciły półki dla VIP-ów. Nareszcie moje ukochane Marilyn mają dumne miejsce i nie giną w tłumie innych Barbie. Również inne gwiazdy świecą teraz bardziej, choć pewnie z czasem zastąpią je inne lalkowe Marilyn, jeśli tylko takie trafią w moje ręce.
Doll room - Mars collector Barbie 2017

W ramkach stoją moje dwie niekwestionowane idolki Marilyn Monroe (która obchodzi dziś urodziny) i Whitney Houston. Pod spodem na półce literatura i albumy ilustrowane na ich temat.
Doll room - Mars collector Barbie 2017

Również ukochana Janet zajęła honorowe miejsce na widoku. Czasem ją przebieram, ale oryginalna, czarna sukienka i białe boa idealnie wpasowują się aranż.
Doll room - Mars collector Barbie 2017

My Little Pony Princess Tiffany, piękny, biały pegaz z białymi włosami oczywiście z G1, którego kupiłem specjalnie by pasował do nowego klimatu pokoju.
Doll room - Mars collector Barbie 2017

Play Barbie:
Zdarza mi się otrzymywać wiadomości od osób, które piszą, że nie wyobrażają sobie trzymać każdej lalki w pudełku. Wierzcie mi moi drodzy czytelnicy, ja także sobie czegoś takiego nie wyobrażam. Mam dość spory zbiór lalek "stojakowych", a nawet jedną do zabawy i przebieranek. :) Nazywam ją "Barbie Starterek" i często dla czystego relaksu zdarza mi się ją przebierać, a nawet czesać. Moim zdaniem każda kolekcja powinna być zróżnicowana, trochę lelek w pudełkach i trochę wyjętych. Nie wyobrażam sobie mieć wszystkiego tylko i wyłącznie NRFB, ale jeszcze bardziej nie wyobrażam sobie deboxować każdej lalki, którą posiadam... Jednak fajnie jest mieć ciastko i zjeść ciastko, ot co. Obok literatury o lalce Barbie i jej historii leży pudełko z 1975 roku KLIK, w którym trzymam moją Barbie do zabawy.
Doll room - Mars collector Barbie 2017

Lalką znajdującą się w środku jest obecnie Pink & Pretty (1981) Barbie. Ubrana w żółty szlafroczek, jest zawsze gotowa do przebieranek i czesania. Czasem wymieniam ją na inny model Barbie, który nie posiada swojej oryginalnej garderoby.
Doll room - Mars collector Barbie 2017

Poniżej Barbie w przykładowych stylizacjach. Niektóre fashiony są oryginalne, inne pochodzą od klonów, a jeszcze inne są szyte przez moje koleżanki. Oczywiście ubranka, które widzicie w woreczkach to jedynie jedna dziesiąta garderoby, którą posiadam w zbiorze.
Barbie Starter, czyli lalka do zabawy. Doll room - Mars collector Barbie 2017

Biała witryna należy zdecydowanie do Barbie z Ery Spuperstar (z małym przerywnikiem na kucyki). Podobnie jak w przypadku pudełkowych lalek tu również widać jedynie ułamek wszystkich modeli, które faktycznie są tam obecne, ale taki już urok sporej ilości inwentarza. W sumie ich nie liczyłem, ale wydaje mi się, że jest tam około 100 sztuk. Może kiedyś się zmobilizuję i stworzę notkę lub zakładkę o nich.
Doll room - Mars collector Barbie 2017

Podsumowujący, ruchomy obrazek na moim kanale youtube.


Tak jak pisałem wyżej, pokój otrzymał małą metamorfozę w postaci jasnej podłogi i kilku innych dodatków. Ten zabieg sprawił, że w dollroom-ie stało się jeszcze bardziej sielsko i anielsko. :)
Edycja 

Nowa sypialnia:
Nowa sypialnia, jak pisałem we wstępie notki jest pozbawiona lalek i bardzo służy wypoczynkowi. Pełna ecru i bieli sprawia, że śpi się bardzo przyjemnie, a poranki są lekkie i relaksujące. Białe meble idealnie pasują do naszego wymarzonego stylu wnętrz. Dzięki zamianie pokoi zachciało nam się wymienić nie tylko meble, ale także podłogę, więc w sumie sypialnia przeszła w finale większą metamorfozę niż pokój lalkowy, ale wszystko przed nami. Dokładnie taką samą podłogę planujemy mieć w doll room-ie i salonie.

Ze specjalną dedykacją dla "największej fanki" Dulki widok na nową sypialnię zaprezentowany przez moją ulubienicę Janet. :*
Bedroom Mars collector Barbie 

Słowo na koniec:
Życzę wszystkim kolekcjonerom tego samego, czego stale życzę sobie, czyli niesłabnącej samorealizacji i satysfakcji z własnej kolekcji. Spełnienia wszystkich lalkowych marzeń i ciągłego rozwoju zbioru. :*

W tym tygodniu przybyło do mnie sporo nowych lalek, ale zanim je skataloguje minie sporo czasu, bo w kolejce czeka asortyment z wielkiej paki, którą prezentowałem w poprzednim wpisie.

Ściskam i pozdrawiam wszystkich sympatyków mojego bloga. ♥ ♥ ♥
Mars collector Barbie 

Szukaj na tym blogu

Na skróty - etykiety

1959 1960 1961 1962 1963 1964 1965 1967 1969 1971 1973 1976 1977 1978 1979 1980 1981 1982 1983 1984 1985 1986 1987 1988 1989 1990 1991 1992 1993 1994 1995 1996 1997 1998 2000 2002 2003 2004 2005 2006 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016 2017 2018 3-Piece Wall Unit 35th Anniversary 80s Sunny Petra Abbey Bominable Afro-American akcesoria Alek Wec Alexis All American All Stars Allan And the Beat Angel Face Animal Lovin Argentina Army Astronaut Australian avon Baker Play Set Bali Barbie Barbie Barbie & Friends Barbie #1 Barbie as Marilyn Barbie Collector Barbie The Icon Barbie® 35th Anniversary Basics Beach Blast Bedroom Accents Beekeeper Barbie Bendable Leg Beverly Hills 90210 Birthday Wishes Black & White Bathing Suit Black & White Stripes Black Barbie Blonde Ambition Bob Mackie Brandon Brazilian Brenda Bubble Cut Bubbling Mermaid Barbie Butterfly Art Barbie Cali Girl California Dream Camp Campfire Camping Fun Capri Barbie Car Career Barbie Career of the year Casta Fierce Catrine DeMew Checked Style Chelsea China Christie City Shine City Shopper Clawdeen Wolf Clawdia Wolf Cleo de Nile Coll city blues Cooking Centre Cool Times Costa del Sol Costume Ball Courtney Crimp & Curl Crystal Cupcake Chef Curvy Curvy closed mouth 2015 Cut N Style Barbie czwarta rocznica bloga D.I.Y. Emoji Style Daisy Top Dana Dance Club Dance Magic Day-to-Night Debut Dee Dee Dentist Derek Deuce Gordon Devon Diana Dining Table Diva doll & furniture doll case doll room Dolled up Denim domek Donna Martin DOTW Double Denim Look Draculaura Dream Date Dream Furniture dream store Dreamhouse Adventures DREAMTOPIA Druga rocznica bloga Duble Date Dylan Dynasty earring magic Ekipa Elle Eedee Emerald Check Emerald Elegance Enchantel Evening England Royal Barbie Eskimo Evening Sparkle Extra Long Hair Fab Fringe Fancy Frills Farmer Fashion Fashion details Fashion Doll Case Fashion Jeans Fashion Play Fashion Queen Fashionably Floral Fashionistas Ferrari Film Director Fleur Flocked Hair Floral Flair Flower Power Teresa Fold 'n Fun Football Player Frankie Stein Friendship Friendship Barbie Friendship Freundschafts Fun to Dress Fun-To-Dress Funtime furniture Game Developer Garden Party Ghanian Ghoulia Yelps Gift Giving Gillington "Gil" Webber Glam Bike Glam Night Glam Vacation Glamour Bed Glitter Beach Gold Gold Label Gold Medal Golden Dream Gone Platinum Diva Gran Canaria Great Date Ken Great Shape Happy Birthday Happy Holidays Hawaiian Fun he hea head headmod Tango Headmold 2016 Headmold AA 2016 Headmold Afro Fashionistas 2016 Headmold Alan 1990 Headmold Allan 1963 Headmold Aphrodite 2009 Headmold Asha 1990 Headmold Chelsea 2010 Headmold Christie 1987 Headmold Claudette 2014 Headmold Curvy closed mouth 2015 Headmold Derek 1985 Headmold Desiree/Artsy 2001 Headmold Diva 1985 Headmold Fashionistas - closed mouth 2010 Headmold Fashionistas Smiley 2015 Headmold FQ 1958 Headmold Generation Girl 1998 Headmold Goddess 1998 Headmold JLO 2013 Headmold Karl 2013 Headmold Kassandra 2014 Headmold Kayla/Lea 2000 Headmold Ken 1960 Headmold Ken 1983 Headmold Ken 1986 Headmold Ken 1988 Headmold Ken 1991 Headmold Ken 2009 Headmold Ken 2012 Headmold Ken 2015 Headmold Ken 2016 Headmold Ken/Alan Headmold Kim 2014 Headmold Kim 2018 Headmold Kissing 1978 Headmold Lara/Ana 1998 Headmold LeAnn / Carnaval 2003 Headmold Mackie 1991 Headmold Mbili 2001 Headmold Mbili 2011 Headmold Midge 1958 Headmold Millie 2013 Headmold Millie closed mouth 2015 Headmold Neysa 2014 Headmold Nostalgic 1958 Headmold Oriental 1980 Headmold Raquelle 2010 Headmold Raquelle 2012 Headmold Ryan 2012 Headmold Shani 1990 Headmold Skipper 1963 Headmold Skipper 1984 Headmold Skipper 1987 Headmold Skipper 2010 Headmold Smile 2016 Headmold Spanish 1982 Headmold Stacey 1965 Headmold Stacie 2010 Headmold Steffie 1971 Headmold Steven 1987 Headmold Summer 2003 Headmold Summer 2011 Headmold Summer 2012 Headmold Super Star 1976 Headmold Teresa 1990 Headmold Teresa 2012 Headmold Twist'n Turn 1966 Headmold Vintage 1958 Headmold Western (Winking) 1976-1980 Hip Hoodie holiday Hollywood Hair hollywood legends Hollywood Nails Barbie Homecoming Queen Honey Swamp Hot Rockin Fun Hot Stuff house Ice Capades 50 India Inwazja Monster High Iris Clops Island fun Jamaican Barbie Jeans Barbie Jennifer Lopez Jewel Secrets Jewel Secrets Barbie Jewerly Pack Journal Kayla Kelly Taylor Ken Kira Kissing Barbie Kitchen Accents Kitchen Playset Krystle Książki o Lalkach La Casa Villa Terrasse Lagoona Blue Lalaloopsy Zuza Lalki Lalkowy Świat Barattei Lavender Looks Lea Life in the Dreamhouse Living Pretty Liza Logo Barbie Lorna McNessie Love That Lace Lovely in Lilac Luna Mothews Luncheon Ensemble Lundby Łabędziem Być Made For Each Other Made to Move Magic Curl Magic Moves Magic Van Malibu Mardi Gras Marilyn Monroe Marisol Coxi Mars Collector Barbie Mary Poppins Marzenia meble Meeting Erynnis Meeting Jola Meeting Kasia Meowlody Midge Midge i Baby Midnight Gala Migde Miko Mirror Mix 'N Match Monster High Mouscedes King Movin Groovin Barbie Movin Groovin Kira Music Teacher Musician My collection of Barbie My Favorite My First Barbie My First Princess My Little Pony National Geographic New Friends 2015 Nia Nikki Ocean Friends Ooak Ooak fashion Operetta Oriental ósma rocznica P.J. Paczki Paint N Dazzle Barbie Parisian Barbie Party Lance Peach Pretty Peaches 'n Cream Perfume Giving Perfume Pretty Pet Doctor Barbie Petiie Petra Pewex piąta rocznica bloga Picnic Set Picture Pockets Pierwsza Rocznica Bloga Pink & Fabulous Pink & Pretty Pink Jubilee Pink Passport Plaid on Plaid Play 'n' Wash Pets Początek Polish Polka Dot Fun pool & slide Pool Chic Pop Icon Pretty Changes Pretty in Python PRL Pudełka Pudełka dla lalek Purrsephone. Toralei Rain or Sun Teresa Rainbow Hair rainbow Sparkle Hair Raquelle Real Dancing Action Red Carpet Repro Riviera Robecca Steam Rock 'N' Roll Plaid Rockers Rocznice Roll top desk & Bookcase Roller Skating rooted hair Ru Paul Ruby Red Floral Russian Barbie Ryan Scarlett O' Hara Scientist Shoes Show "n ride Silken Flame Silkstone Sirena Von Boo Skateboader Skelita Calaveras Skipper Sofa/Bed & Chair Solo in the Spotlight spa dla włosów Spanish Sparkle Eyes Special Edition Special Limited Edition Spectra Vondergeist Splash 'N Color Spring Blossom Spring Into Style Stacie Steven Straight Leg Style Style Magic Style so Sweet Summer Sun Gold Malibu Sun Lovin Malibu Sun Sensation Sunsational Malibu Super Hair Super Star Super Style Supermarket Barbie Superstar Forever Collection Sweet Roses Sweet Tea Sweetheart Stripes Szósta rocznica Szykowna Tall Teacher Teen Sweetheart Teen Time Teresa Terrific Teal The Barbie Look The Original Teenage Fashion Tonner Top Pudło Totally Hair Toy Story Toys „R” Us Travel Agent Tropical Trupy w szafach Trzecia rocznica bloga tutorial Tutu Cool Twirlin Makeup Teresa Twirly Curls Twist' N Turn Tyler Ulitmate Closet United Colors Of Benetton Urban Jungle Va-Va-Violet Venus McFlytrap Vintage Wedding Day Wedding Party Midge Wesołych Świąt Western Western Fun Wet 'n Wild Whitney Witryna Workin' Out Workout Center World of Fashion World Tour Wydowna Spider Z Króliczej Norki Z pierścionkiem Zig and Zag